iOS 12 Güncellemesi Bazı Geliştiricilerin Canını Sıkacak!

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen iOS 12 tanıtımı ile birlikte bazı üçüncü parti uygulamaların sonu gelecek.

0
20

Apple tarafından geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen iOS 12 tanıtımı ile birlikte bazı üçüncü parti uygulamaların sonu gelecek.

Apple, 2018 yılında iOS 12 ile birlikte mobil işletim sisteminde önemli yeniliklere imza atıyor. İşlevsel olarak oldukça yeni ve eğlenceli özelliklerin eklendiği iOS 12 ile birlikte kullanıcılar daha az program sayesinde birçok işini çözüme kavuşturabilecek iken, bazı geliştirici şirketlerin hevesini kursağında bırakacak.

Geliştirici Uygulamalara İhtiyaç Ortadan Kalkacak!

ARKit ve kamera uygulamasının iş birliği sayesinde nesnelerin, mekânların boyutlarının ölçümlenmesi konusunda işlev gören cetvel uygulamaları, ARKit 2.0 ile birlikte gelen Measure uygulaması sayesinde ihtiyacı tamamen ortadan kaldırmış hale gelecek. Aynı zamanda Siri ile entegre bir şekilde çalışabilecek, bazı komutlar için tek bir kısa yol oluşturulmasına olanak sağlayacak olan yeni uygulama da IFTTT’nin iOS kullanıcıları tarafından çok da tercih edilmemesini sağlayabilecek.

Görüntülü konuşma alanında FaceTime’a 32 kişiye kadar çoklu görüntülü görüşme özelliği ekleyen Apple, iOS 12 ile birlikte grup görüntü görüşmeleri için Google Hangouts ve Microsoft Skype gibi uygulamaların gerekliliğini de ortadan kaldıracak.

“Rahatsız etme” modu için de önemli yeniliklerin hayata geçeceği iOS 12 sürümü ile birlikte herhangi bir yerde, herhangi bir saatte telefonların otomatik olarak rahatsız etmeyin moduna geçmesi sağlanabilecek iken, bu yenilik sayesinde de planlama uygulamalarına olan ihtiyaç önemli ölçüde azalacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − twenty =