İsrail Suriye’nin İHA’sını Düşürdü

İsrail, Suriye sınırlarından İsrail sınırlarına doğru yaklaşmakta olan bir insansız hava aracını Patriot tipi savunma füzesiyle ateş altına aldı ve durdurdu.

0
25

İsrail, Suriye sınırlarından İsrail sınırlarına doğru yaklaşmakta olan bir insansız hava aracını Patriot tipi savunma füzesiyle ateş altına aldı ve durdurdu.

İsrail, Suriye’nin sınırlarından İsrail sınırlarına yaklaşan bir İHA’ya Patriot savunma füzesiyle ateş açtı. Yapılan açıklamada İHA’nın durdurulduğu ifade edildi.

Açıklama İsrail Ordusu’ndan Yapıldı

İsrail ordusu yapılan savunma saldırısı sonrasında yazılı bir açıklama yaptı. Öğlen saatleri sonrasında Suriye topraklarından İsrail sınırlarına doğru yaklaşmakta olduğu gözlenen bir insansız hava aracına patriot savunma füzesiyle ateş açıldığı ifade edilirken, İHA’nın İsrail topraklarına girmeden durdurulduğu, füzenin isabet etmediği, İHA’nın kime ait olduğunun ise henüz tespit edilmediğini açıklaması yapıldı.

İran Desteğiyle Güney Bölgesinde Operasyonlar Hafta İçinde Başlamıştı

Suriye topraklarında hükümü devam eden Beşşar Esed rejimi, İran’ın da desteği eşliğinde ülkenin orta bölgelerinde elde ettiği hakimiyeti genişletmek için hafta içinde İsrail sınırı yakınlarında yer alan Dera bölgesine operasyona başlamıştı.

İsrail tarafından Suriye’deki bir diğer İHA’ya yapılan Patriot saldırısı ise 2017 yılının Kasım ayında işgal altında olan Golan Tepeleri’nde, Esed rejimine ait olan bir İHA’ya gerçekleştirilmiş, füzenin isabeti ile İHA vurularak düşürülmüştü.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

6 + 11 =