İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Partisinin Grup Toplantısında 19 Mayıs Töreniyle İlgili Konuştu!

0
27

Meral Akşener: O merasim devlet töreni değil, iktidar partisi ve ortağının şovuydu. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin grup toplantısında konuştu. Akşener, Samsun’daki 19 Mayıs töreniyle ilgili “Katılmadığımız o merasim devlet töreni değil, iktidar partisi ve ortağının şovuydu.” dedi.

Akşener’in Konuşmasından Öne Çıkan Kısımlar:

(Samsun’daki 19 Mayıs töreni) Evet, katılmadık. Katılmadığımız o merasim devlet töreni değil, iktidar partisi ve ortağının şovuydu. TC tabelalarını silenlerin törenlerine katılmadık.

Gıda Enflasyonu

-Janjanlı törenlerde boy göstermesini biliyorlar. Sonrasında ‘ben doyurdum’ diyip vatandaşı azarlıyorlar. Sen buranın ağası değilsin. Türk milleti de senin maraban değil. Bunu aklına yaz! Benim milletim senden ilkin daha toktu. Benim milletimi semirttiğin 5 mütteahhitle karıştırma. Türk milleti damadın eli ile uçurumun eşiğinde. Hukuk guguk oldu. Ekonomimiz harikalar diyarında yaşayan damadın elinde. Bir ülkede toplumsal adaleti inşa etmenin yolu eğitimde, sağlıkta ve temel gıdada erişimde aynı imkanları sunmaktan geçer. Türkiye’de sıhhat harcamalarının ulusal gelire oranına baktığımızda hala İran ve Venezuela’nın peşinde kalıyoruz. Oysa sıhhatli bir iş gücünüz yoksa rekabetçi olmazsınız. Sıhhat hizmetlerine yatırım yapmak etik ve tutumsal açıdan önemlidir. Yüksek eğitim ve öğretim alanında Türkiye’yi Çin ve Malezya’nın arkasında 48. Sırada gösteriyor. Senelik bazda yüzde 30’u gören bir besin enflasyonu var. Çiftçisini korumayan tek bir gelişmiş ülke bulmazsınız.

“Millet İradesi Hacklenmiştir”

-Ufak hesaplarla, siyasal hesaplarla bir bölgelere yamanmayacağız. Olacaksa bu şekilde, bu şekilde olacak. Aziz milletim, iktidar ve minik ortağı unutturmaya çalışsa da biz unutturmayacağız. 6 Mayıs’ta YSK üstünden milletimizin iradesine darbe yapılmıştır. 28 Şubat’ın kopyasıdır. Sayın Erdoğan, kendisine yapılanları millete yapmıştır. Millet iradesi ‘hacklenmiştir’.

“Abdulhamid Han’a Parti İçi Ayar Verdirtenler…”

-Bu muktedirlerin kalım diye bir dertleri yokmuş. Kalım dertleri seçim akşamına kadarmış. Kendilerine oy vermeyeni vatandaştan bile saymıyorlar. Tv dizilerinde Abdulhamid Han’a parti içi ayar verdirtenler bunu da yaparlar.

-Milletimiz, Cumhur İttifakı’nın terör örgütünün başıyla tekrardan aşkını oylayacak. Gitti bebek katili, tekrardan geldi Sayın Öcalan. Habur’u, Oslo’yu görmezden geldiler. Birazcık utanın be.

“Türkiye Hür ve Tok İnsanların Ülkesidir”

-Şimdi gelelim damattan masallara. Bu kadar işsizin olduğu memlekette damadın devamlı masal anlatmasına tahammül etmek mümkün değil. Tanrı hepimize acısın. Millet açken, insanoğlu öğünlerini azaltıp boğazından kısarken bunların uğraştığı işe bak. 41 yeni hapishane yapacaklarmış, müjde diye bunu veriyorlar. Sizin vazifeniz Türkiye’yi açlar ve mahkumlar ülkesi yapmak değildir. Türkiye, hür ve tok insanların ülkesidir.

“Yarın Çok Geç Olabilir”

İstanbul Havalimanı reklam panosunda İstanbul’da vatandaşlığınız evinizle hazır yazıyor. Beş bin senelik Türk devletinin vatandaşlığını ev alana promosyon, reklam kampanyalarına araç-gereç yaptılar. Türk milliyetçilerinin tek ocağı da son ocağı da İYİ Parti’dir. Bizimle muktedirler arasındaki fark bir tek siyasal değil, vicdanidir. Biz bu yaşamın kiracısı olduğumuza inanıyoruz. Onlar mal sahibi sanıyorlar. Biz doyduk yeter diyoruz onlar para hırsı içindeler. Bunlar evlatlarına torpilli yaşamayı rezidanslar lüks otomobiller bırakıyorlar. Bu en fena mirastır. Evlatlarına kendi ayakları üstünde yürümeyi öğreteceksin. Siyasetçinin görevi kendi evladı kadar milletin evlatlarını da korumaktır. Siyasetçinin hazinesi arkandan edilen laflardır. Yaşam çoğumuz için adil mi? Adaletten mağdur kaldığımızda neler hissediyoruz? Çalış didin olmuyor diyor muyuz? O şekilde bir seviye ki bu, yıldan yıla çoğumuz kayıplardayız. Artık konuşmaya, kararlar almaya ve uygulamaya ihtiyacımız var. Yarın oldukça geç olabilir. Bu şantajlar tehditler boşuna değil. Bunlar hep cambaza bak oyunlar. Devamlı bayrakla, dinle, Diyanet’le ilgili konuşuyorsa biri bilin ki oyunu başkadır.”

-Devletin, milletin kaynaklarını çocuklarınızın vakıflarına aktarmayın.

“İBB’den Vakıflara 850 Trilyon Lira Aktarılmış”

-Yeni moda şu; çocuğa, eşe, dosta vakıf kurdurtuyorlar. Sonrasında devletin, milletin parasını bu vakıflara aktarıyorlar. Bir tek İBB’den bu vakıflara 850 trilyon lira aktarılmış. Kimin vakfı bulunduğunu bildiğiniz gibi, Okçuluk Vakfı’na 16.5 trilyon lira yatırılmış. Yahu Malazgirt Meydan Muharebesi’nde bu kadar ok atılmadı. Koca Anadolu fethedildi bu kadar ok atılmadı.

-Imtihan aslına bakarsanız formalite icabı. Torpilin yoksa 92 alsan bile atanamıyorsun. İş arayan birinden kitap için 292 lira istiyorsunuz. Bunu derhal parasız yapın.

“Kıdem Tazminatı”

-İşizlik fonunu iyi mi yandaşlar için kullanıyorlarsa şimdi de milyonlara işçinin emeklilik hayaline aynısını yapacaklar. Sayın Erdoğan kıdem tazminatı fonu uygulamasından derhal vazgeçin.

-Eskinin mücahidi şimdinin müteahhiti bunlar. Niçin sen 2500 lira maaş alıyorsun da AK Parti teşkilatında dayısı olan, işe gitmeden belediyeden 6 bin lira maaş alıyor?

-Her şey İYİ olursa, her şey oldukça güzel olur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + seven =