İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Neptün Soyer’le İlgili İddialara Açıklama!

0
10
İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden Neptün Soyer’le İlgili İddialara Açıklama!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in, Büyükşehir’de vazife yaptığına yönelik iddialar üstüne, belediyeden izahat yapılmış oldu. Büyükşehir Belediyesi’nden meydana getirilen yazılı açıklamada, haberlerin gerçek dışı olduğu, bu şekilde bir işleyiş ve uygulamanın gündeme gelmesinin mümkün olmadığı kaydedildi.

İzmir’deki bazı basın ve gösterim organlarında Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in, belediyede çalmış olduğu haberleri üstüne yazılı izahat yapılmış oldu. Büyükşehir Belediyesi’nce meydana getirilen açıklamada, bir ekran görüntüsüne dayanarak, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in eşi Neptün Soyer’in belediye bünyesinde personel olarak vazife yapmış olduğu iddiasının gündeme taşındığı kaydedildi. Açıklamada, “Art niyetli bir halde hazırlandığı kuşku götürmeyen söz mevzusu haberler kamuoyu nezdinde saygınlık görmese de mevzuya ilişkin izahat yapılması zorunluluğu dünyaya gelmiştir. Ilk olarak bilinmesi gerekir ki; Sayın Neptün Soyer’in Büyükşehir Belediyesi’nde personel olarak vazife yapmış olduğu iddiası tamamen gerçek dışıdır” denildi.

Açıklamada ek olarak, “Uygar bir Türk hanımı olarak kendisinin haiz olduğu statü ve de Soyer Ailesi’nin kıymet yargıları gereği bu şekilde bir işleyiş ve uygulamanın gündeme bile gelmesi söz mevzusu değildir. Bununla beraber bu mesnetsiz iddiaya kanıt olarak gösterilen ekran görüntüsündeki listeye Sayın Neptün Soyer’in isminin iyi mi ve hangi gerekçelerle yazıldığının tespit edilmesi amacıyla başlatılan araştırma ise devam etmektedir” ifadeleri yer aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 × three =