Kaçırılan Türk Denizcilerden Hala Haber Alınamıyor!

0
9
Kaçırılan Türk Denizcilerden Hala Haber Alınamıyor!

Nijerya’da korsanların kaçırılmış olduğu Türk denizcilerden hala haber yok. Nijerya’da korsanlar tarafınca saldırıya uğrayan Paksoy 1 adlı gemiden kaçırılan 10 Türk denizciden hala haber alınamıyor. Deniz korsanlarının hemen hemen kendilerine ulaşmadığını söyleyen vapur sahibi, “Ruhsal baskı oluşturmak için bekletiyorlar bu şekilde talepleri. Oldukça kısa bir süre içinde geleceğini umut ediyoruz” dedi.

Nijerya açıklarında kaçırılan 10 Türk vatandaşından haber alınamıyor. Kadıoğlu Denizcilik yetkilileri ise korsanlardan bir fidye talebi gelmediğini ve mürettebata ulaşmak için lüzumlu tüm girişimlerin gerçekleştirdiklerini belirtti.

Nijerya açıklarında deniz korsanları tarafınca saldırıya uğrayan Paksoy-1 gemisinin şirketinden izahat yapılmış oldu. Kaçırılan 10 mürettebat için bir fidye talebi gelmediğini söyleyen Kadıoğlu Denizcilik A.Ş Operasyon Müdürü Numan Paksoy, “Dün gece geç saatlere kadar buradaydık. Telefonlarımız açık. Kontak olur diye bekledik. Hemen hemen daha gelen bir talep yok. Bir gelişme olduğunda yine bildireceğiz. Sağsalim kurtulmaları için hükümetimiz, tüm birimler uğraşıyor. İkimiz de elimizden geleni yapıyoruz. Bizlere oldukca detay vermiyorlar bir şeyler yapıldığını söylüyorlar fakat bizlere ulaşmış net bir şey yok. Bilgileri paylaşmıyorlar” dedi.

Denizcilerle kaçırılmadan ilkin Douala Limanı’nda bağlantı kurduklarını söyleyen Paksoy, “Ayın 13’ünde son olarak görüşmüştük. Ondan sonrasında tekrar görüşemedik. Açık denize çıkınca genel anlamda yazışmayla oluyor sesli görüşmüyoruz. İleti gelmediği için şüphelenip vakası araştırınca vakıf olduk” diye konuştu.

“Ruhsal Baskı Oluşturmak İçin Bekletiyorlar”

Deniz korsanlarından hemen hemen bir talebin gelmediğini söyleyen Paksoy, “Ruhsal baskı oluşturmak için bekletiyorlar bu şekilde talepleri. Herhalde o süreci yaşıyoruz şu anda. Oldukça kısa bir süre içinde geleceğini umut ediyoruz” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fifteen − 6 =