Kahreden olay! Mizgin öldürüldüğü gün, üniversiteye yerleşmiş!

0
8

Batman’ın Sason ilçesinde dün akşam Toparlı ile Kaban aileleri arasında çıkan kavgada Nazmiye Kaban (40) tarafından boğazından bıçakla yaralandıktan sonra tedaviye alındığı hastanede yaşamını yitiren Mizgin Toparlının (19) dün sonuçları açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavında (YKS), Batman Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun İlk ve Acil Yardım Bölümüne yerleştiği ortaya çıktı.

Olay, dün akşam saatlerinde Sason ilçe merkezindeki Gürpınar Mahallesi’nde meydana geldi. Henüz belirlenemeyen bir nedenle Toparlı ile Kaban aileleri arasında çıkan sözlü tartışma, taş, sopa ve bıçağın kullanıldığı kavgaya dönüştü. Kavgada, Mizgin Toparlı iddiaya göre Nazmiye Kaban (40) tarafından boğazından bıçakla yaralandı. Mizgin ile kavgada yaralanan babası Şirin Toparlı, sağlık görevlilerince ambulansla hastaneye götürüldü. Acil serviste tedaviye alınan Mizgin, doktorların tüm çabalarına rağmen, kurtarılamayarak yaşamını yitirdi. Babası Şirin Toparlı’nın ise tedavisi sürüyor.’HENÜZ HAYATININ BAHARINDAYDI, DERİN ÜZÜNTÜ İÇİNDEYİZ’Sabah saatlerinde hastanede yapılan otopsinin ardından Mizgin Toparlı, toprağa verildi. Ölümü ile ilçeyi yasa boğan Mizgin’in, olayın yaşandığı gün sonuçları açıklanan YKS’de, Batman Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nun İlk ve Acil Yardım Bölümü’ne yerleştiği ortaya çıktı. Kuzeni Sabah Toparlı, Mizgin’in dün, üniversiteye yerleştiğini kendileriyle paylaştığını ifade ederek, “Mizgin, saldırıya uğradığı gün Batman Üniversitesi’ne yerleştiğini bize söyledi. Büyük sevinç duyduk. Çok çalışkandı. Akşam saatlerinde ise böyle üzücü bir olayla şok olduk. Henüz hayatının baharında, böyle bir olayda Mizgin’i kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyiz” dedi.Kavganın ardından gözaltına alınan Nazmiye Kaban’ın Sason İlçe Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin sürdüğü belirtildi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/kahreden-olay-mizgin-olduruldugu-gun-universiteye-yerlesmis-6291616 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two + ten =