Kampa saldıran kutup ayısı bir kişiyi öldürdü

0
6
Kampa saldıran kutup ayısı bir kişiyi öldürdü

Kutup Dairesi içindeki Svalbard Adalarında gerçekleşen saldırıya tanık olanlar da yaşadıkları şok nedeniyle hastaneye kaldırıldı. Kutup ayısının çevredekiler tarafından vurulduğu bildiriliyor.

Norveç’te kamp sakini kutup ayısının saldırısında hayatını kaybetti.Longyearbyen Vali Yardımcısı Soelvi Elvedah, olayın Kuzey Kutup Dairesi içindeki Svalbard Adalarında meydana geldiğini, kamp alanına saldıran kutup ayısının kimliği açıklanmayan bir erkeği öldürdüğünü söyledi.Elvedah, olaya tanık olan 6 kişinin ise geçirdikleri şok nedeniyle hastaneye kaldırıldığını belirtti.Çevredekiler tarafından vurulan kutup ayısının, daha sonra yakındaki bir havaalanının park yerinde leşi bulundu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.Kuzey Kutup Bölgesi’nde 20-25 bin kutup ayısının yaşadığı ifade ediliyor.Norveç yayın kuruluşu NRK, adamın 1971’den bu yana kutup ayısı saldırısına kurban giden 5. kişi olduğunu duyurdu.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/kampa-saldiran-kutup-ayisi-bir-kisiyi-oldurdu-6292347 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

2 × three =