Kanser Hastaları ve Yakınları İçin Müjde! Tedavilerden Artık Ücret Alınmayacak!

Çalışma Bakanlığı, kanser hastaları ve onların yakınlarını sevindirecek güzel bir haber verdi.

0
61

Çalışma Bakanlığı, kanser hastaları ve onların yakınlarını sevindirecek güzel bir haber verdi. Bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre kanser hastalarının tedavilerinden artık herhangi bir ücret talep edilmeyecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından konu ile alakalı olarak yapılan bu açıklamada, Bakanlık olarak kendilerinin seçimlerden önce halka söz verdiği üzere seçimlerden sonra hız kesmeden çalışmalarına devam ettiğini, bu kapsamda Sosyal Güvenlik Kurumu Sağlık Uygulama Tebliği’ne yönelik düzenlemenin Resmi Gazete’de yer alarak yürürlüğe girmesini sağladıklarını anlattı.

“Hayata Geçirilen Düzenlemede Ücret Alımının Önüne Geçildi”

Söz konusu olan tebliğde gerçekleştirilen düzenlemeler ile kanser hastaları için verilen her an yanlarında olma sözünün yerine getirildiğini dile getiren Bakanlık, kanser tedavisinde, cerrahi müdahalelerinde ve ilaçlarında, yani bu hastalıkla mücadelenin her anında ilave ücret ve fark ödemesinin önüne geçildiğini anlattı.

Bundan böyle bu hastalıkla mücadele eden hiçbir vatandaştan SGK ile sözleşmeli/protokollü sağlık hizmetleri tarafından sunulan ilaç, tedavi, cerrahi gibi işlemlerden ötürü ücret alınmayacağını vurgulayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, düzenleme hayata geçirilmeden önce kanser cerrahisi adına bir sene içerisinde 240 milyon lira civarında ödeme gerçekleştirildiğini anımsattı. Şimdilerde ise hayata geçirilen bu düzenleme ile ödeneğin 750 milyon liraya yükseltildiğini, bu sayede hastaların tedavisinin tümüyle ücretsiz hale getirildiğini de açıklamalarına ekledi. Ayrıca kanser hastalıklarının yanında diğer tüm hastalıkların önlenmesi ve tedavisinde maliyet faktörüne bakılmadan iyileştirilmelerin sürdürüleceğini de ekledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + twelve =