Karatay: Her Yeni Neslin Ömrü Daha Kısa Olacak

Türkiye’de 51 yıldır kalp ve iç hastalıkları alanında hizmet veren Canan Karatay, insan hayatına zararlı olan gıdalardan bahsetti.

0
75

Türkiye’de 51 yıldır kalp ve iç hastalıkları alanında hizmet veren Canan Karatay, insan hayatına zararlı olan gıdalardan bahsetti. Türkiye’de sürekli eleştirilere maruz kalan Karatay, tüm doktorlar arasında popülerliğini korumaya devam ediyor.

“Çocuklarımızın Ömrü Bizimkinden Kısa Olacak”

Çocuklarımızın ömrü bizimkinden kısa olacağını söyleyen Karatay, yaşadığımız dönemde tüm çocukların, gençlerin hastalıklarının bulunduğunu, önceki dönemlerde yaşamların daha uzun sürdüğünü, Mustafa Koç’u 56 yaşında kaybettiğimizi, kadınların artık 30 yaşında menopoz evresine girdiklerini, erkeklerin de erken yaşlarda kısırlık tedavilerine başladıklarını söyledi.

Günümüzde 3 yaşındaki bir çocuğun karaciğerinde yağlanma görülebildiğini söyleyen Karatay, bunun nedeninin şekerli ve gazlı içecekler, paketli yiyecekler olduğunu, bu ürünlerin hem durdurulması gerektiğini hem de reklamların yasaklanması gerektiğini söyledi. Herkesin sağlıklı beslenmesi gerektiğini söyleyen Canan Karatay, günümüzde 2’den fazla öğün yenildiğini ancak 2 öğünün ideal olduğunu, vücuda ihtiyacı olan şeyler sokulduğu zaman öğütemeyeceğini söyledi.

“Veganlara Karşıyım”

Veganlara karşı olduğunu söyleyen Karatay, hayvanların da bu şekilde beslendikleri içi kendilerini savunmaya geçtiklerini ancak onların ikinci midelerinin olduğunu, insanlarda tek mide olup, fazla besin girişinde bağışıklık sisteminin çöktüğünü söyledi. Selülit oluşmasının nedeninde vücutta biriken yağ olduğunu söyleyip, bu nedenle sadece kadınlar değil, erkeklerde de görülebileceğini, herkesin ekmek, gazlı içecekleri ve şekeri hayatından çıkarması, her acıkma hallerinde meyve yenmemesi gerektiğini, meyvelerde şekerin ve tarım ilaçlarının bulunduğunu, tarım ilaçlarının ise hormonlara zarar verdiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 + sixteen =