Karısına 26 yıl Şiddet Uyguladı! Zorla Eş Değiştirmeye Götürdü!

0
38
Karısına 26 yıl Şiddet Uyguladı! Zorla Eş Değiştirmeye Götürdü!

Karısına 26 yıl sertlik uyguladı… Zorla eş değiştirmeye götürdü… 16 yaşındaki oğlunu hapse düşürdü… 12 yaşındaki kızını istismar etti.

KOCAELİ’nin İzmit ilçesinde yaşayan 46 yaşındaki Z.U., 20 yaşlarında evliliğe ilk adımını attı. Evlendikten kısa süre sonrasında eşi E.U.’dan sertlik görmeye başladı. Yalnız kendisi değil, 4 evladı da onlarca kere ağır şiddete maruz kaldı. Z.U. şiddetin iyi mi başladığını şöyleki konu alıyor: “Evlendikten sonrasında ailemle görüşmemi istemedi. 2 yıl kayınvalidemlerle oturduk. Sedef hastası oldum üzüntüden. Belediyede işçiydi. Hiddet denetim problemi vardı. Devamlı dayak atardı. Galatasaray berabere kalsa ailece dayak yer, sokağa atılırdık. Annem 2003’te vefat etti ve her şey tepetaklak oldu. Annemden çekinirdi.”

Korkudan Ayrılamadım

Z.U.’nun evliliğinde yaşamış olduğu problemler yalnız sertlik değildi. Eşi E.U.’nun aile dostlarına attığı rahatsızlık mesajlarını elde etti. Uzun seneler eşi tarafınca aldatılan Z.U. bigün eşinin toplumsal medyada düzmece hesaplar açtığını ve kendi fotoğraflarını orada paylaştığını görmüş oldu. Z.U, “Cinsel anlamda sapkındı. Beni devamlı cinsel birlikteliğe zorluyordu. Eve başka bir karı bile getirdi. Hayır dedikçe dayak yedim. İnternetten swinger (eş değişiklik yapma) sitelerine üye olmuş. Beni zorla oralarda tanıştığı çiftlerle görüştürmek istedi. Döve döve 3 kez götürdü” dedi. Bu olaylardan sonrasında eşinden ayrılmak isteyen Z.U. ailesinden destek göremediğini, ailesinin E.U.’dan korktuğunu ve çocuklarıyla sokakta kalmamak için katlanmaya devam ettiğini dile getirdi.

Evlatlarının da uzun seneler şiddete maruz kaldığını özetleyen Z.U, “Birkaç gün okula gitmediği için kızımın sırtında badana sopası kırdı. Oğlumun kafasına sürahi attı. Onlarca defa öldüresiye dövdü. Buluğluk çağındaki oğlumu devamsızlık yapmış olduğu ve kantine borçlandığı için evden kovdu. Onu eve almak için devamlı dayak yedim. Sonrasında bir kavgaya karışmış, hapse girdi. Oğlumun da yaşamını kararttı” dedi.

Z.U, 2017 senesinde sedef hastalığı için gittiği doktordan Alo 183 Toplumsal Destek Hattı’nı öğrendi. Ağır sertliği görmüş olduğu bir gecenin sabahında 183’ü aradı: “Hazırlandık. Çocuklarıma ‘sığınma evine gidiyoruz’ dedim. Hangi çocuk, sığınma evine gidiyoruz denildiğinde mutlu olur? Iyi mi mutlu oldular anlatamam. Ilkin emniyete gittik, ifade verdik. Birkaç gün sonrasında onu içeri almışlar. Fakat bir ay sonrasında ara mahkemede özgür bırakıldı. Birkaç ay sonrasında sığınma evinden ayrıldık. İş bulmuştum. Fakat bizi buldu. ‘Oğlunu hapisten çıkaracağım, her şey düzelecek’ dedi. Evlatları kullanarak beni kandırdı. Eve döndük fakat 2 ay sürdü”. Z.U, eve döndükten sonrasında yaşadıkları korkulu vakası şu sözlerle söyledi: “Bigün minik kızımın okulu için bir şeyler lazım oldu, kırtasiyeye gittik. 12 yaşındaki ortanca kızım da babasıyla evde kalmıştı. Ertesi sabah kızım yanıma geldi. ‘Anne sana bir şey söyleyeceğim fakat babamdan korkuyorum’ dedi. Meğer biz evden gidince kızımı istismar etmiş. Gece de ben uyuduktan sonrasında gizlice odalarına girmiş. Kızım sabah bana anlatmaya başlayınca dondum kaldım.”

Çocuklarımın Gözyaşının Bedelini Ödesin

Vakası öğrendikten sonrasında eşini öldürmek istediğini söyleyen Z.U, “O sırada içeride uyuyordu. Mutfağa 3 kere gittim geldim. Et bıçağımız vardı. Şeytan dedi ki öldür gitsin. O an düşünürken bir aile dostumuza yazdım. O da bir avukat arkadaşını aradı. Derhal evlatları aldım, ağlaya ağlaya savcılığa gittik. Ocak ayıydı. Yine sığınma evine gittik. Bu vakadan sonrasında oğluma da sormuş oldum sana bir şey yapmış oldu mı diye. Yok dedi fakat mahkemede şahit olmak istedi. Benim çocuklarımın akıttığı her gözyaşının bedelini ödesin.”

E.U, 16 Ocak 2019 tarihinde tutuklanarak Bandırma Açık Cezaevi’ne gönderildi. Yalova Ağır Ceza Mahkemesi’nde devam eden davanın ikinci duruşması 13 Haziran tarihinde görülecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × one =