Kartlı Alışverişlerde Rekor Rakamlar Sürpriz Olabilir

Perakende sektörü 2018 Arife günü kartlı alışveriş beklentisi açıkladı. Geçen sene kartlı alışverişlerde rekor kırıldığını açıklayan Öncel, bu sene de 2,3 milyar lira tutarında yeni rekora imza atmayı beklediklerini bildirdi.

0
27

Perakende sektörü 2018 Arife günü kartlı alışveriş beklentisi açıkladı. Geçen sene kartlı alışverişlerde rekor kırıldığını açıklayan Öncel, bu sene de 2,3 milyar lira tutarında yeni rekora imza atmayı beklediklerini bildirdi.

“Sektör Özel Günlere Özel Avantajlı Ürünler Sunuyor”

Arife günü kartlı alışverişler hakkında açıklamalarda bulunan Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Başkanı Sinan Öncel, insanın temelinde sevgi ile paylaşımın bulunduğunu, özel günlerde, dini ve resmi bayramlarda herkesin birbirine hediyeler alarak mutlu ettiklerini, sektöründe bugünlere özel avantajlı fırsat ürünlerini sunduklarını söyledi.

“Yüzde 25’lik Artış Öngörüyoruz”

Dini bayramlarda, yıl başında, tatillerde, karne günlerinde vatandaşların yapacakları alışverişlerin ekonomiye olumlu bir şekilde yansıdığını söyleyen Öncel, geçen seneki arife gününde 1,8 milyar lira değerinde kartlı alışveriş yapıldığını, bu kapsamda da rekor seviyeye ulaştıklarını, yeni rekor hedeflerinin 2,3 milyar lira seviyesinde olduğunu söyledi. Yüzde 25’lik artış öngördüklerini aktaran Öncel, BKM verilerine göre geçen sene bayram zamanında 4,1 milyar lira tutarında alışveriş yapıldığını aktardı.

“Plaj Kıyafetlerinde de Rekor Rakamlara Ulaşabiliriz”

Ramazan ve Kurban Bayramlarının artık yaz dönemlerinde denk geldiğini söyleyen Öncel, aynı zamanda bunun tatil dönemine de denk geldiğini, sektördeki markaların da buna göre fırsatlar sağladıklarını, ilk sırada marketler bulunmak üzere giyimden restorana kadar çeşitli türlerde esnafların vatandaşların bütçelerine uygun ürünler sunduklarını söyledi. Yine mevsimsel etki olarak plaj kıyafetlerinde de geçen senelere kıyasla önemli oranda artış beklediklerini söyleyen Öncel, rekor seviyelere kadar çıkabileceğimizi belirtti.

8 Haziran Cuma günü okulların kapandığını hatırlatan Öncel, hem yaz tatiline hem de bayramın son süreçlerine girdiğimizi, bu dönemlerin perakende sektörüne hareket kazandıracağını, beklenmedik rakamlarla karşılaşmamızın sürpriz olmayacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − twenty =