Kazada yaralanan 17 asker taburcu oldu, şoförlerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı

0
7
Kazada yaralanan 17 asker taburcu oldu, şoförlerin cenazeleri memleketlerine uğurlandı

Mersinin Mut ilçesinde şarampole yuvarlanan otobüste yaralanan askerlerden 17’si taburcu oldu. Kazada şehit düşen askerler gözyaşları arasında toprağa verilirken, şoförlerin de cenazeleri memleketlerine uğurlandı.

Kaza, Karaman karayolu Yapıntı Mahallesi Sertavul mevkisi yakınında dün saat 07.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, Manisa-Alaşehir’den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne sevk edilen askerleri taşıyan 6 otobüsten birinin freni boşaldı.Virajdan şarampole yuvarlanan otobüs, devrildi. Kazada 4 asker şehit olurken, 2 otobüs şoförü de yaşamını yitirdi. Yaralanan 27 asker hastanelere kaldırıldı. Şehitler, yapılan törenlerle memleketlerinde gözyaşları arasında toprağa verildi.ŞOFÖRLER MEMLEKETLERİNE UĞURLANDIKazada yaşamını yitiren otobüs şoförleri Melih Kızıltepe (27) ile Süleyman Savaş (49), Mersin Üniversitesi Adli Tıp Anabilim Dalı’nda yapılan otopsisinin ardından toprağa verilmek üzere memleketleri Manisa’nın Alaşehir ilçesine gönderildi. Bekar oldukları öğrenilen şoförlerin, yarın toprağa verilecekleri öğrenildi.17 ASKER TABURCU OLDUFreni boşalınca şarampole yuvarlanan otobüsten yaralı olarak kurtulduktan sonra Mut Devlet Hastanesi’ne kaldırılan 15 asker, tedavilerinin ardından taburcu edildi. Askerler, aileleriyle hastaneden ayrıldı. Tarsus Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 1 askerin daha taburcu olduğu öğrenildi.Silifke Devlet Hastanesi’ne kaldırılan askerlerden birinin taburcu olduğu, diğerinin ise yoğun bakımda tedavisinin devam ettiği kaydedildi. 5 askerin Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde, 4 askerin ise Mersin Şehir Hastanesi’nde de tedavileri sürüyor.   

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/kazada-yaralanan-17-asker-taburcu-oldu-soforlerin-cenazeleri-memleketlerine-ugurlandi-6270544 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

11 + eight =