Kilimlerden Halı SahaYapan Çocuklara Müjdeli Haber!

0
6
Kilimlerden Halı SahaYapan Çocuklara Müjdeli Haber!

Kilimlerden kendi sahalarını icra eden çocuklar için halı saha yapılıyor. Yozgat’ta kendi imkanları ile yere serdikleri kilimlerle halı saha icra eden küçüklere verilen söz yerine getirilerek, halı saha yapılıyor.

Yozgat’ta kendi imkanları ile yere serdikleri kilimlerle halı saha icra eden küçüklere verilen söz yerine getirilerek, halı saha yapılıyor.

Kendi imkanları ile yere serdikleri kilimlerle yaptıkları sahada futbol oynayan çocuklar için yapılacak halı saha için uygun arsa arayışlarının arkasından Halk Eğitim Merkezinin bahçesi belirlendi. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Anayasa Komisyonu Başkanı Bekir Bozdağ, Milletvekili Yusuf Başer’in destekleri ile emek harcamalar hız kazanmıştır.

İnşası devam eden halı saha hakkında bilgiler veren Belediye Başkanı Celal Köse, en kısa sürede halı sahanın bitirileceğini açıkladı. Köse, “Çocuklarımıza söz verdikten sonrasında ilgili personellerimiz uygun arsa arayışlarına başladı. Meydana getirilen araştırmalar sonucunda en uygun yer olarak Halk Eğitim Merkezi bahçesi belirlendi. Biz çalışmalara başladık. Personellerimiz bölgede çalışmalarını sürdürüyor. En kısa süre içinde halı sahamız hizmete açılacak. Seçim beyannamemizde söz verdiğimiz “10 Mahalleye 10 Halı Saha” projemiz için de arsa belirleme çalışmalarımız sürüyor. Biz istiyoruz ki çocuklarımız güvenli bir halde oyun oynasın ve spor yapsınlar. Bu mevzuyu oldukça önemsiyoruz. Çocuklarımız için belediyenin tüm imkânlarını seferber etmeye hazırız. Cumhurbaşkanı Yardımcımız Sayın Fuat Oktay, Anayasa Komisyon Başkanımız Sayın Bekir Bozdağ, Milletvekilimiz Sayın Yusuf Başer’in destekleri ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

“Hükümet Desteği Yanımızda”

Yozgat’a yapılacak tüm spor alanları ile ilgili projeleri Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun takip ettiğini belirten Başkan Köse, “Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu bu mevzu üstünde önemle duruyor. Bir tek bu halı saha için değil, Yozgatımıza yapacağımız tüm spor komplekslerimizde Sayın Bakanımızın destekleri olacak. “10 Mahalleye 10 Halı Saha” projemizi ve öteki spor alanları projelerimizi kendisi takip ediyor. Bundan sonraki süreçlerde de koordineli bir halde çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four − two =