Kilosu 170 TL’den lüfer tezgahlarda

0
7
Kilosu 170 TL’den lüfer tezgahlarda

Denizlerin prensi olarak adlandırılan lüfer, kilosu 170 liradan tezgaha geldi. Çanakkaleli balıkçılar tarafından oltayla avlanan ve yeni sezonda ilk kez tezgahlarda yer alan lüfer, kilogramı 170 liradan satışa sunuldu.

Tarım Kooperatifleri Merkez Birliği Genel Başkanı ve Çanakkale Merkez 1 No’lu Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mehmet Özkurnaz, bu yıl yeni av sezonunun açılmasıyla tezgahlarda balık çeşidinde artış görüldüğünü söyledi. Bu yıl palamudun yoğun şekilde avlanacağı düşüncesi taşıdıklarını belirten Özkurnaz, “Denizlerimizin prensi olan lüfer bugün ilk kez tezgahlarda yerini aldı ve kilogramı 170 liradan satışa çıktı. Bu yıl inanıyoruz ki balıkçılık daha çok artacak. Vatandaşlarımız da balıkları rahat şekilde tüketecek. Balıklarımız bu yıl boğaza oldukça erken giriş yaptı. Bu da  balıkçılığın iyi olacağını ve buna bağlı tüketiminin de çok olacağını gösteriyor” dedi.

‘En lezzetli balık’
Balıkçı Tuncay Dinç de, lüferin ilk defa tezgahlarda yer aldığını dile getirerek, “İnşallah bundan sonra palamut ve lüfer olacak. İlerleyen günlerde kasım ayında ekim ayının sonunda lüfer, çinekop olacak. En güzel balık lüfer. Lezzet bakımından denizin en güzel balığıdır” diye konuştu.
 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/kilosu-170-tlden-lufer-tezgahlarda-6304514 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nineteen − one =