Klima Satışlarında Yüzde 200’ye Yakın Yükselme!

Yaz sıcaklarının etkisini göstermeye başlaması ile birlikte klima satışlarında yukarı yönlü ve hızlı bir ivmelenme meydana geldi. Klima satışları son dönemlerde yüzde 200 düzeyinde arttı.

0
63

Yaz sıcaklarının etkisini göstermeye başlaması ile birlikte klima satışlarında yukarı yönlü ve hızlı bir ivmelenme meydana geldi. Klima satışları son dönemlerde yüzde 200 düzeyinde arttı.

Klima satışlarında vatandaşların tercih ettikleri fiyat aralıkları bin 500 Türk Lirası ile 3 bin 500 Türk Lirası arasında değişiyor. Klima konusu hakkında açıklamalar yapan Hepsi Burada ticari Grup Başkanı Mutlu Erturan, Haziran ayı itibariyle klima satışlarında bir önceki aya oranla yüzde 163 düzeyinde bir artışın elde edildiğini ifade etti.

Türkiye genelinde en çok siparişlerin Hatay, Muğla, İstanbul, Mersin, Antalya ve İzmir’den geldiğini ifade eden Erturan, İstanbul’dan gelen klima ve vantilatör siparişlerinin diğer şehirlere oranla yüzde 200 daha fazla olduğunu belirtti.

Ağustos’ta Satışlar Yeni Rekoru Zorlar

Adana ve Antalya’da sıcaklıkların Ağustos ayında zirveye çıktığını ifade eden Erturan, bu bölgelerden gelecek olan siparişlerin de Ağustos ayı itibariyle önemli bir yükselme yaşayacağını, bunun beklentisinde olduklarını belirtti.

Cinsiyet açısından en çok klima siparişi verenlerin erkeklerden oluştuğunu belirten Erturan, kadınlara oranla erkeklerin 5 kat daha fazla sipariş verdiğini, en çok sipariş veren yaş aralığının da 25 ile 45 yaş aralığındaki insanlardan oluştuğunu ifade etti.

Klima tercihinde en çok dikkat edilen kriterlerin marka, fiyat ve sahip olunan enerji sınıfı olduğunu belirten Erturan, klima siparişlerinde belirleyici etkilerden en önemlisinin evlerin metre kare bazındaki büyüklükleri ve evlerin cephe aldıkları yönler olduğunu ifade etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × 2 =