Koyun Adası’nın yarısı satılık

0
5
Koyun Adası’nın yarısı satılık

Marmara Koyun Adası satışa çıkarıldı. 1 milyon 700 bin metrekare yüzölçüme sahip olan Koyun Adası’nın 890 bin metrekarelik kısmı, Kuzeybatı Gayrimenkul tarafından satışa sunuldu. Satışa sunulan kısım için Kuzeybatı Gayrimenkul teklif toplarken ilginin yoğun olması halinde açık ihaleye dönülecek.

Kuzeybatı Gayrimenkul Genel Müdürü Murat Ergin, “Türkiye’deki adaların birçoğu sit alanı ilan edilmiş durumda ve büyük bir çoğunluğun da imara açık olmadığı düşünüldüğünde Marmara Denizi’ndeki Koyun Adası’nda bir yatırımcı grubuna ait 890 bin metrekarelik kısmı hem yatırımcılar için hem geliştiriciler için bir fırsat” dedi.Turizme uygunSatışa çıkarılan kısmın yüzde 30’luk yapılaşma hakkı ile turizme uygun olduğunu belirten Ergin, “Askıdaki imar planı onaylanırsa yaklaşık 260 bin metrekarelik inşaat olacak” dedi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/koyun-adasinin-yarisi-satilik-6276624 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

19 − 15 =