Kritik eyalette flaş karar! Yüksek Mahkemeye başvuruldu

0
6
Kritik eyalette flaş karar! Yüksek Mahkeme'ye başvuruldu

ABDde 3 Kasımda yapılan başkanlık seçim sonuçlarına ilişkin belirsizlik sürerken, Cumhuriyetçi Parti kritik Pensilvanya eyaletindeki oy sayımının durdurulması için Yüksek Mahkemeye başvurdu.

ABD’de 3 Kasım Salı günü yapılan başkanlık seçimlerine ilişkin belirsizlik devam ediyor.ABD Başkanı ve Cumhuriyetçi Parti adayı Donald Trump’ın dün akşama kadar önde götürdüğü, ancak posta oylarının etkisiyle Demokrat Joe Biden’ın bu sabah öne geçtiği Pensilvanya’daki oy sayımı yargıya taşındı.3 Kasım’dan sonra seçim merkezlerine ulaşan posta oylarının sayılmaması için Yüksek Mahkeme’ye başvuran Cumhuriyetçi Parti, daha önce eyalet mahkemesi tarafından alınan “6 Kasım’a kadar ulaşan posta oyları sayılır” şeklindeki kararın geçersiz sayılmasını istiyor.Seçimlerin en kritik eyaletlerinden biri olan ve 20 delegesi bulunan Pensilvanya’da oyların yüzde 96’sı sayılmış durumda ve Biden, Trump karşısında yaklaşık 13 bin oyla yarışı önde götürüyor.Biden’ın 253, Trump’ın ise 214 delegeyle sürdürdüğü başkanlık yarışını kazanmak için adaylardan birinin 270 delegeye ulaşması gerekiyor. İlgili Haber Son dakika: Gözler ABD seçim sonuçlarında! Georgia’da oylar yeniden sayılacak! Peş peşe açıklamalar… İlgili Haber Son dakika… ABD’den tansiyon yükseldi! Ulusal muhafızlar sokağa indi…

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/kritik-eyalette-flas-karar-yuksek-mahkemeye-basvuruldu-6348745 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 − 6 =