Küçükçekmecede 12 öğrencinin sınavdan erken çıkarıldığı iddiasına inceleme

0
15
Küçükçekmece'de 12 öğrencinin sınavdan erken çıkarıldığı iddiasına inceleme

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM),  Küçükçekmecedeki Eşref Bitlis Anadolu Lisesinde 12 öğrencinin sınavdan 30 dakika erken çıkarıldığı iddiasıyla ilgili inceleme başlattı.

Edinilen bilgiye göre, ilk aşamada tutanakların ve adayların şikayet dilekçeleri incelenecek. Yapılacak araştırma ve değerlendirme sonucunda, iddianın doğruluğunun tespit edilmesi halinde adayların mağduriyetlerinin giderileceği belirtildi.Küçükçekmece’deki Eşref Bitlis Anadolu Lisesi’nde YKS’nin ilk bölümü olan TYT’ye “345716004” numaralı sınav salonunda giren 12 öğrenci, sınavdan 30 dakika erken çıkarıldıklarını öne sürmüştü. Sınav gözetmeninin bu yıla özel 135 dakika yerine sınava 30 dakika ek süre verilerek 165 dakikaya çıkarıldığını bilmediği iddia ediliyor.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/kucukcekmecede-12-ogrencinin-sinavdan-erken-cikarildigi-iddiasina-inceleme-6247219 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × four =