Macron Lübnan’da protesto edildi

0
7
Macron Lübnan’da protesto edildi

Lübnan’daki temaslarını sürdüren Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Arap dünyasının divası olarak nitelendirilen Lübnanlı sanatçı Feyruz’un evi önünde bir grup göstericinin protestosuyla karşılaştı.

Lübnan için toplanan insani yardımları teyit etmek üzere ülkeye geldiğini belirten Macron, ülkede yeni kurulacak kabineye de değinerek, Lübnan’ı kurtaracak ve yolsuzlukla mücadelenin yanı sıra reformları hayata geçirecek bir hükümetin kurulacağından emin olduğunu dile getirdi. Arap dünyasının divası olarak nitelendirilen Lübnanlı sanatçı Feyruz’un evine de giden Macron, burada bir grup göstericinin protestosuyla karşılaştı. Parlamentodaki siyasi güçlerin dışında halkı temsil edecek bir hükümet istediklerini belirten eylemci grup, Macron’u, meclisteki mevcut grupları temsil edecek bir hükümetin kurulmasına katkı sunmakla suçladı. Macron’un, bugün Irak’a gideceği öne sürülmüştü.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/macron-lubnanda-protesto-edildi-6295550 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

fourteen − 3 =