Marketlerin satışları normal seyre döndü

0
5
Marketlerin satışları normal seyre döndü

Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) Başkanı Ömer Düzgün, normalleşme adımlarının atılmasıyla birlikte satışların yaz ayı  normallerine döndüğünü belirterek, “Hazirana mayısa kıyasla yükselişle başladık. Temmuzda ise satışlar ilk iki hafta önceki aylara kıyasla daha azdı. Kurban Bayramı döneminde ise geçen yıla kıyasla satışlar yüzde 30 arttı” dedi.

TPF’den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Düzgün, 80 bine yakın personel, 4 bini aşkın satış noktasıyla hizmet veren TPF üyelerinin marketlerde üst düzey önlem aldıklarını ifade etti.Düzgün, mart, nisan ve mayıs ayında satışların bir önceki yıla kıyasla yüzde 50’nin üzerine çıktığını belirterek, “Vatandaşlarımızın en fazla talep gösterdiği dönem mart ayında gerçekleşti. Nisanda taleplerde azalma yaşandı. Haziran  başına kadar satışlarda bir önceki yıla kıyasla yüzde 50’nin üzerinde bir artış yaşandı” dedi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/marketlerin-satislari-normal-seyre-dondu-6295558 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eighteen − sixteen =