Mehmet Şevket Eygi’den Zarif Vasiyet: ‘Kedime Sahip Çıkın’

0
46
Mehmet Şevket Eygi'den Zarif Vasiyet: 'Kedime Sahip Çıkın'

Türkiye’nin önde gelen mütefekkirlerinden Mehmet Şevket Eygi’nin 4 Temmuz tarihinde gösterilen köşe yazısında “Vefatımda kedim sağ olursa, dostlarımdan biri ona haiz çıksın, evine götürsün, ölünceye kadar baksın. Bu iyiliği meydana getirecek olana şimdiden yakarma ediyorum, teşekkür ediyorum.” ifadeleriyle kedisine haiz çıkılmasını istemişti.

Türkiye’nin önde gelen mütefekkirlerinden Mehmet Şevket Eygi kaldırıldığı hastanede tüm müdahalelere karşın kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Ulusal Gazete’de köşe yazarı olan Eygi, 4 Temmuz’da gösterilen “Haberiniz var mı, soruyor musunuz?” başlıklı yazısında kedisiyle ilgili vasiyetini dile getirmiş ve şu ifadelere yer vermişti:

Vefatımda kedim sağ olursa, dostlarımdan biri ona haiz çıksın, evine götürsün, ölünceye kadar baksın. Öldüğünde cesedini beyaz bir beze sarıp temiz bir yere gömsün. Mütevazı bir hayvandır. Azca yer, oldukca sevgi ister. Görmüş olduğu sevginin on katını verir. Bakan sevap kazanır. Bu iyiliği meydana getirecek olana şimdiden yakarma ediyorum, teşekkür ediyorum.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four + 3 =