MSB duyurdu! 4 PKK’lı terörist teslim oldu

0
5
MSB duyurdu! 4 PKK’lı terörist teslim oldu

Milli Savunma Bakanlığı Irak kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 PKK’lı teröristin Silopi’de güvenlik güçlerimize teslim olduğunu açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı  4 teröristin daha teslim olduğunu duyurdu.İşte o açıklama…
“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin kararlı operasyonları neticesinde PKK’lı teröristler teslim olmaya devam ediyor. Son olarak Irak kuzeyindeki barınma alanlarından kaçan 4 PKK’lı terörist, Silopi’de güvenlik güçlerimize teslim oldu.”

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI’NDAN AÇIKLAMABakanlık’tan yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı: Emniyet ve Jandarma unsurlarının bölücü terör örgütü mensuplarının teslim olmasına yönelik yürüttüğü ikna çalışmaları aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda,  Şırnak İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen ikna çalışmaları sonucunda, 4 terörist daha Şırnak’ta güvenlik güçlerine teslim oldu. Böylelikle, bugün ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 6’ya, 2020 Ocak ayından itibaren ikna yoluyla teslim olan terörist sayısı 116’ya yükseldi. 

İlgili Haber
İçişleri Bakanlığı: İkna yoluyla teslim olan terörist sayısı 116’ya yükseldi

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/msb-duyurdu-4-pkkli-terorist-teslim-oldu-6265819 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

7 + nineteen =