Mustafa Kaymak’ın Ameliyatı Türkiye’de İlk!

Antalya’da ikamet ve 3 çocuk babası olan Mustafa Kaymak, doğduğu günden beri kalbinin büyüdüğünü, kalp yetmezliği hastalığının bulunduğunu, senelerdir hastalığına herhangi bir teşhis konulmadığını açıkladı.

0
72

Antalya’da ikamet ve 3 çocuk babası olan Mustafa Kaymak, doğduğu günden beri kalbinin büyüdüğünü, kalp yetmezliği hastalığının bulunduğunu, senelerdir hastalığına herhangi bir teşhis konulmadığını açıkladı.

Sağlıklı bir hayata kavuşmak için özel hastaneye giden Kaymak, yapılan incelemeler sonrasında koroner anjiografisi oldu. İki kalp damarlarının arasında gerçek kalp damarının akımına engel olan bir damar daha dolduğu tespit edildi. Operasyona alınan Kaymak, kapatıcı cihazla yıllardır hayalini kurduğu sağlıklı hayatına kavuştu.

Mustafa Kaymak: Operasyondan Önce Deprem Oluyor Gibi Hissediyordum

1992 yılından bu zaman kadar kalbinden sürekli sorunları olduğunu söyleyen Kaymak, kalp hastalığı için çok sayıda uzman doktora göründüğünü ancak hiçbir zaman yapılan testlerden sonuç alamadıklarını söyledi. Operasyon geçirmeden önce yatağına uzandığında kendini deprem olur gibi hissettiğini, operasyondan sonra bunun ortadan kalktığını sözlerine ekledi.

Ali Kaymak: Kalp Atışları Çok Hızlıydı

4 yılda bir düzenli olarak babasını uzman doktoralara gösterdiklerini söyleyen Mustafa Kaymak’ın oğlu Ali Kaymak ise, ikametgahlarının Manavgat olduğunu, babası rahatsızlandığında merkez ilçeye gidene kadar çok fazla kan kaybettiğini, kalp atışlarının çok hızlı olduğunu, operasyondan sonra bu problemlerin ortadan kalktığını söyledi.

“Mustafa Kaymak’ın Ameliyatı Türkiye’de İlk”

Mustafa Kaymak’ın yaklaşık olarak 30 senedir kalp sorunlarının olduğunu söyleyen doktorları ise, ilk kez öncesinde fark edilmeyen bir damarı fark ettiklerini, böyle vakalarla çok sık karşılaşılmadığını, Türkiye’de ilk kez yapıldığını, bu nedenle de yıllardır basit bir hastalık olarak nitelendirildiğini, kan akışına engel olan damarın büyüklüğünün 8 milimetre çapında olduğunu, bu nedenle de en uygun cihazı seçtiklerini söyledi. Aynı zamanda bir hastalık için hiçbir zaman bir doktorun tek başına karar veremediğini söyleyen Mustafa Kaymak’ın doktorları, çoğu hastalıkların komplike olduğunu bildirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 3 =