Nokia, Xiaominin tahtına göz dikti

0
9
Nokia, Xiaomi'nin tahtına göz dikti

Nokia, en ucuz akıllı telefon üreticisi unvanına yeni Nokia 5.4 modeliyle göz dikti. Xiaomi’nin Poco X3 NFC ve Redmi Note 9s modelleriyle uzun süredir sahip olduğu bu unvanı firmadan almak isteyen Nokia, uzun zamandır kendisinden beklenen geri dönüşün de sinyallerini vermeye başladı. Yaklaşık 230$ fiyatla piyasaya sürülecek telefon, yeni yıl itibariyle Avrupa’da satışa sunulacak.

Nokia 5.4 modelinin HD+ çözünürlükle 6,39 inç ebatlarında ekranı olacak. Arka tarafında yuvarlak tasarımlı bir kamera çıkıntısı, bunun altında da parmak izi okuyucu sensör bulunuyor.Telefonda 5 ayrı kamera bulunuyor. Ön tarafta 16 MP çözünürlüklü tek kamera, arka tarafta ise 48 MP büyük mercek, 5 MP ulta geniş, 2 MP derinlik ve 2 MP makro kamera bulunuyor. Telefonun getirdiği yeniliklerden biri de kullanıcıların çekilen fotoğraflara istenilen etiketleri yazabilecek olmaları.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/nokia-xiaominin-tahtina-goz-dikti-6380267 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + fifteen =