Oltalamaya karşı dijital güvenlik

0
9
Oltalamaya karşı dijital güvenlik

Turkcell’in mobil hatlar üzerinden internet hizmeti alan müşterilerini virüs, zararlı içerik ve dolandırıcılık amaçlı kurulan sahte sitelerden korumak amacıyla kurduğu Dijital Güvenlik Servisi, veri tabanını her geçen gün daha da genişletiyor. 410 bin riskli siteye karşı koruma sunan servis, siber risklere karşı güncel koruma sağlıyor.

Dijital Güvenlik Servisi, özellikle ‘oltalama’ olarak adlandırılan ve genellikle büyük alışveriş sitelerinin veya bankaların internet sitelerinin kopyalarını yaparak kullanıcıların şifrelerini ele geçirmeye çalışan sitelere karşı da etkili bir koruma sunuyor.Turkcell Dijital Servisler ve Çözümlerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ, pandemi sürecinde artan internet kullanımının etkisiyle siber saldırılarda yoğunlaşma olduğunu belirterek, “Dijital Güvenlik Servisi, siber tehditlerine karşı koruma sağlıyor” dedi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/oltalamaya-karsi-dijital-guvenlik-6360120 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

3 × five =