Otları temizlemek istedi! Ortalığı savaş alanına çevirdi

0
4
Otları temizlemek istedi! Ortalığı savaş alanına çevirdi

Sinopta, ceviz ağaçlarının dibindeki kuru otları temizlemek isteyen Fikret Güneyin (55) yaktığı ateş, rüzgarın da etkisiyle ormanlık alana sıçradı. Çam ağaçlarının bulunduğu 20 hektarlık ormanlık alan yanarak kül oldu.

Yangın, öğlen saatlerinde Sinop- Boyabat yolu Tangal köyü mevkiinde meydana geldi. Ceviz ağaçlarının dibindeki kuru otları temizlemek isteyen Fikret Güneyin yaktığı ateş, rüzgarın da etkisiyle bir anda büyüdü ve yan taraftaki ormanlık alana sıçradı. Güneyin ihbarı üzerine olay yerine itfaiye, arazöz ve iş makineleri sevk edildi. Yangına müdahale ederken suyu biten itfaiye ekiplerine, köylüler tankerlerle su taşıdı. Rüzgarın etkisiyle büyüyen yangın, yaklaşık 4 saatte kontrol altına alındı. İlk belirlemelere göre yangın nedeniyle 20 hektarlık ormanlık alan zarar gördü.Olayla ilgili soruşturma başlatan jandarma ekipleri, Fikret Güney hakkında da yasal işlem başlattı.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/otlari-temizlemek-istedi-ortaligi-savas-alanina-cevirdi-6310451 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − fourteen =