Plastik Makyajla Kuyumcu Soygunu!

0
18
Plastik Makyajla Kuyumcu Soygunu!

Plastik Makyajla Kuyumcu Soygunu!

İstanbul’da film senaryolarını aratmayan bir kuyumcu soygunu dosyası çözüldü. 3 şüpheli, Başakşehir’de 24 Ocak günü bir kuyumcu dükkânına girerek 80 bin lira gasp etti. Kuyumcu, gasp anlarını evimizdeki kameradan görünce silahını alıp iş yerine koştu. Polis, {{güvenlik kamerası}} incelemesinde gaspçılardan Eşref Ö.’nün tanınmamak için yüzüne plastik makyaj yaparak kendini hanıma benzettiğini fark etti. Vakada kullanılan ve sonrasında yakılan çalıntı araçtan yola çıkan polis yakaladığı bir zanlıdan diğerine ileti göndererek diğeri şüphelileri de elde etti. Yüzü maskeli gaspçı, kameraya yansıyan görüntüdeki silahın kabzasındaki detaydan teşhis edildi.

Olay, 24 Ocak’ta saat 10.50 sıralarında Başakşehir Bahçeşehir Mahallesi 1. Kısım Vali Recep Yazıcıoğlu Caddesi üstündeki kuyumcuda yaşandı. İddialara nazaran silahlı ve maskeli 3 gaspçı, güpegündüz caddedeki kuyumcuya geldi. Şüpheliler arkasından çalışana 100 dolar uzatarak bozmasını istedi. Şüpheliler, bozukluk olmadığını söyleyen çalışanı tabanca doğrultarak etkisiz hale getirdi. Ondan sonrasında da plastik kelepçeyle çalışanın ellerini ve ayaklarını bağladı.

Gaspçılar derhal sonrasında bir tek birkaç dakika içinde ziynet eşyası ve bir miktar paranın olduğu 80 bin lirayı çantaya koyarak kaçmaya başladı. O sırada evinden telefonla iş yerini izlemekte olan A.K. silahla sağa sola ateş ederek dükkâna koştu. Şüphelilerden biri kaçarken duvara çarpınca elindeki çantayı yere düşürdü. Gaspçılar derhal sonrasında geldikleri çalıntı otomobile binerek kayıplara karıştı.

Aracı Yakmışlar

Olayın arkasından geniş çaplı emek harcama başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Yazıhane Amirliği ekipleri, güvenlik kamera görüntülerini incelemeye aldı. Takımlar şüphelilerin adım adım takip etmeleri sonucu ilkin Esenyurt’a sonrasında da Büyükçekmece’de boş bir araziye gittiklerini belirledi. Araziye giden ekipleri otomobili yanmış hale ele geçirdi.

Aynı Gaspçılar Kendilerine Polis Süsü Vermiş

Gasp Yazıhane Amirliği polisleri çalışmalara devam etmiş olduğu sırada şüpheliler, çakar sistemi taktıkları bir otomobille 3 Mayıs’ta Sultangazi 50. Yıl Mahallesi 2777. Sokak’ta F.K.’yi aracına aldı. Vatandaşa hakkında soruşturma bulunduğunu söyleyerek para isteyen gaspçılar, polis telsizi ve düzmece polis kimliğini gösterdi. Bunun üstüne F.K. şüphelilere 9 bin lira verdi. Zanlılar arkasından vatandaşı Fatih Vatan Caddesi üstündeki indirerek kayıplara karıştı. Vatandaşın şikâyeti üstüne polis, gaspçıların kuyumcu vakasına karışan şahıslar bulunduğunu tespit etti. Emek harcamaları daha da hızlandıran polis, eşkalini belirlediği gaspçılar Eşref Ö. (50), Mahmut K.(37) ve Sıddık B.’nin (47) kimliğini ortaya çıkardı.

Mesajla Çağırdı Polis Yakaladı

Ortalama 3 ay teknik ve fiziki takip icra eden polis, şüphelilerden Eşref Ö.’yü Beylikdüzü’de belirlenen adreste kıskıvrak elde etti. Polis, arkasından şüpheli Eşref Ö.’nün telefonundan Sıddık B.’ye, “Yeni bir iş var, gel görüşelim” diye ileti atarak ilçedeki bir kafeteryaya çağırdı. Evvel buraya giden polis, içeriye giren Sıddık B.’yi elde etti. Şüphelilerin ifadeleri doğrultusunda Mahmut K.’nin de Esenyurt’ta bir markette çalıştığını öğrenen polis, semtteki tüm marketleri gezerek K.’yi elde etti.

Makyajlı Hali Polisi Şaşırttı

Öte taraftan polis görüntüleri incelediğinde şüphelilerin kuyumcu soygununda ustalaşmış bir makyaj kullandıkları ve Eşref Ö’nün tanınmamak için plastik makyajla yüzünü değiştirdiği görüldü. Şüphelinin makyajlı ve makyajsız hali polisi bile şaşırttı. Takımlar Eşref Ö’yü silahın kabzasındaki kırmızı renkten elde etti. Şüpheliler işlemlerinin arkasından adliyeye sevk edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

1 × 1 =