Polonya ve Ukraynadan Rusyaya Kırımın ilhakını sona erdirme çağrısı

0
9
Polonya ve Ukrayna'dan Rusya'ya Kırım'ın ilhakını sona erdirme çağrısı

Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda ve Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenskiy, Rusyanın Kırımı yasa dışı ilhakını sonlandırması çağrısı yaptı.

Zelenskiy ve Duda, Kiev’de devlet başkanlığı sarayında görüştü. Ukrayna Devlet Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, taraflar Rusya’nın Kırım’ı yasa dışı ilhakını durdurması çağrısı yaptı. Duda, Polonya’nın Ukrayna’nın sınırlarını desteklediğini aktararak, Donbas bölgesinin ve Kırım’ın Ukrayna’a dönmesi gerektiğini vurguladı.RUSYA’YA YAPTIRIMLAR DEVAM ETMELİ Duda, Rusya’ya yaptırımların yarımadanın ilhakı sona erene dek sürmesi gerektiğini belirtirken, Zelenskiy, ülkesinin NATO yolunda Polonya’nın desteğine müteşekkir olduğunu ifade etti. Görüşmede taraflar Ukrayna ve Polonya’daki azınlıkların haklarının korunmasının önemine vurguladı. Zelenskiy ve Duda yarın Ukrayna-Polonya ekonomi forumu için Odessa kentine gidecek. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/polonya-ve-ukraynadan-rusyaya-kirimin-ilhakini-sona-erdirme-cagrisi-6328251 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

4 + one =