Ramazan Bayramı Ciro Hedefi 11 Milyar TL

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

0
34

Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, Ramazan Bayramı’na ilişkin değerlendirmelerde bulundu. 300’den fazla sektöründe bayrama tamamen hazır durumda olduğunu söyleyen Palandöken, ciroda da geçen senelere kıyasla artış yaşanmasını beklediklerini, bu rakamın 10 ile 11 milyar lira seviyelerine kadar ulaşmasını beklediklerini söyledi.

“Esnaflar Bayrama Hazır”

Ramazan Bayramı’na ilişkin değerlendirmelerini yazılı açıklamayla bildiren Palandöken, Ramazan Bayramı hareketliliğinin şimdiden başladığını, 300’den fazla sektörün, çok sayıda esnafın hazırlıklarını tamamladıklarını, bayrama artık tamamen hazır konumda bulunduklarını söyledi.

Ortalama 10-11 Milyar Ciro Hedefi

Bayramdaki sektörlerin ciro beklentileri hakkında değerlendirme yapan Palandöken, şekerleme tatlı sektöründeki cironun 1,5 milyar lira seviyesinin üzerine çıkmasını, giyim sektörünün ise 7 ile 8 milyar lira seviyelerinde ciro yapmasını beklediklerini, 200’den fazla kişinin bayram için memleketlerine dönüş yapacağını, tatillerini yapacaklarını, bu kapsamda da ortalama olarak 10 ile 11 milyar lir seviyelerinde toplam ekonomik ciro hedeflerinin bulunduğunu söyledi.

“Merdiven Altı Ürünleri Almayın”

Yapılan alışverişlerin son zamanlarda çok daha yoğun yaşandığını söyleyen Palandöken, geçen yıllara benzer şekilde merdiven altı ürünlerin de halen daha devam ettiğini, tatlı, baklava gibi çeşitli ürünlerin satıldığını, vatandaşların da hem daha ekonomik hem de daha ucuz diye bu malları satın aldıklarını, ancak tüm bunların hata olduğunu söyledi. Merdiven altı ürünlerin satın alınmaması gerektiği konuda uyarılarda bulunan Palandöken, döviz kurlarındaki hareketlenmelerin ürünlere yansıdığını, fiyatların artsa da artmasa da esnafların her bütçeye uygun ürünleri satışa çıkardıklarını, esnafların emeklerinin, vatandaşların da sağlıklarının çalınmaması gerektiğini söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

8 − 6 =