Rusların tatil valizleri hazır

0
10
Rusların tatil valizleri hazır

Antalyada yaşayan yerleşik Ruslar, uçuşların başlamasıyla ülkelerinden çok sayıda kişinin tatil için yine Türkiyeye geleceğini düşünüyor. İki ülke arasında uçuşların yeniden başlaması için atılan adımlar, Antalyadaki yerleşik Rusları sevindirdi.

 Rus Sanat ve Kültür Derneği Başkanı İrina Balcı, Kovid-19 nedeniyle Rusların Antalya’ya hasret kaldığını aktaran Balcı, Rus turistlerin kente gelmek için sabırsızlandığını dile getirdi.
Balcı, “Şu anda uçuşların başlayacağı yönünde açıklamalar yapılıyor. Ruslar, valizlerini hazırladı, bekliyor. Bizler Türkiye’ye ve Antalya’ya çok alıştık, Antalya’yı yazlık ev olarak görüyoruz. Rusya’da herkes böyle düşünüyor” dedi.
İki yıldır Antalya’da yaşayan yerleşik Rus Anton Orlov da Rusya’da çok fazla kişinin Türkiye’ye gelmek istediğini ifade etti.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/ruslarin-tatil-valizleri-hazir-6264970 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 1 =