Sakaryada mevsimlik tarım işçilerinin darbedildiği iddiası! Gerçek başka çıktı

0
10

Sakaryanın Kocaali ilçesinde bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde yer alan Kürt kökenli işçilere saldırı iddialarına ilişkin işçilerin çavuşu Kasım Demir, Bu yaşadığımız olay münferit olarak yaşandı. Diğer çalıştığımız yerlerde hiç sıkıntılar yaşamadık. Bu TürkKürt meselesi değil, şahıs meselesi. dedi.

Bazı sosyal medya platformlarıyla haber sitelerinde yer alan “Kürt kökenli işçilere saldırı” iddialarına ilişkin AA muhabirine konuşan Demir, dün Kocaali ilçesinde fındık toplarken yer sahibi işveren aile ile aralarında iş nedeniyle tartışma çıktığını söyledi.”DİĞER ÇALIŞTIĞIMIZ 4 PATRONUMUZ ÇOK İYİYDİ” O bölgede daha önce birçok kişiyle çalıştıklarını ve hiçbir sorun yaşamadıklarını ifade eden Demir, olaya ilişkin şöyle konuştu:”Tartışma yaşadığımız kişiler başından beri sorunluydu. Bu yaşadığımız olay münferit olarak yaşandı. Diğer çalıştığımız yerlerde hiç sıkıntılar yaşamadık. Bu Türk-Kürt meselesi değil, şahıs meselesi. Diğer çalıştığımız insanlar dört dörtlüktü. Yalnızca bu olayı yaşadığımız kimselerle sıkıntı yaşadık burada. Olayda bizi rencide edici kelimeler söyleyince bize zorumuza gitti, işi bıraktık. O kişilerden başka Sakarya’da hiç kimseyle hiç bir sorun yaşamadık. Hepsi kardeşlerimizdir, yalan söyleyemeyiz bu konuda. Bu münferit bir olay, ırkçılık olayına dönüşmemesi lazım bu durumun. Diğer çalıştığımız 4 patronumuz çok iyiydi. 5 parmağın 5’i bir olmuyor. Biz de 10 kardeşiz, hepimiz bir olamıyoruz. Allah kimseye bu tip durumlar yaşatmasın. İçişleri bakanımız Sayın Süleyman Soylu ve Sayın valimiz konunun yakın takipçisi, bizlere son derece yakın ilgi gösterdiler. Valimizden Allah razı olsun, Sayın Valimiz de konunun takipçisi olacağını söyledi zaten. Allah razı olsun, bizi arayıp ilgilendi. Sorun o kişilerde.”Demir, halen Kocaali’de ailelerinden çalışanların olduğunu sözlerine ekledi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/sakaryada-mevsimlik-tarim-iscilerinin-darbedildigi-iddiasi-gercek-baska-cikti-6298754 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 5 =