Şampiyon Kim Oldu? Survivor 2019 Birincisi Seda Mı Yusuf Mu?

0
22
Şampiyon Kim Oldu? Survivor 2019 Birincisi Seda Mı Yusuf Mu?

Survivor 2019 Türkiye şampiyonu belli oldu! İşte 500 bin TL’nin sahibi! Türk ve Yunan yarışmacılar içinde 6 ay devam eden kıyasıya savaşım Bodrum’da düzenlenen büyük final ile sonlandı.

Hem Türk hem de Yunan şampiyonlarının belli olduğu haftada Yusuf ve Seda Türk yarışmacılar içinde final koltuğuna oturmayı başarmıştı. İki başarı göstermiş yarışmacı SMS oylamasıyla finale kalmıştı. Acun Ilıcalı Bodrum’dan yapmış olduğu canlı yayınla Survivor 2019 Türkiye şampiyonunu duyurdu. Survivor 2019 Türkiye şampiyonunu Yusuf Karakaya oldu. İşte büyük final gecesinde yaşananlar…

“Survivor Türkiye kim şampiyon oldu” sorusunun yanıtı Bodrum’da düzenlenen büyük finalde belli oldu. Ortalama 6 ay süresince, açlık, stres, sıkıntılı yaşam şartlarına karşın yüksek performans sergileyerek finale kalan yarışmacılar son gece büyük bir coşku yaşadı. Türk yarışmacılardan Yusuf ve Seda’nın final koltuğuna oturmuş olduğu yarışmada Katerina Dalaka Yunanistan şampiyonu oldu. Peki Survivor 2019 Türkiye şampiyonu kim oldu? Survivor 2019 Türkiye şampiyonu Yusuf Karakaya oldu. Yusuf Karakaya böylece 500 bin TL’lik büyük ödülün de sahibi oldu. İşte final gecesinden detaylar…

Survivor 2019 Yunanistan Şampiyonu: Katerina Dalaka

Survivor 2019’un ekranlara gelen 109, bölümünde Emre ile Seda arasındaki SMS oylamasının sonucunda rakibinden daha çok SMS alarak yarı finale kalan isim Seda oldu. Böylece yarı finalde elenen yarışmacı Emre oldu. Seda ise yarı finalde Yusuf ve Okay ile yarı finaldeki ikinci oylamaya kaldı. Yusuf, Seda ve Okay içinde meydana getirilen oylama sonucu Okay elendi. Bu akşamki büyük finalde yer alacak olan Türk takımındaki iki isim Acun Ilıcalı tarafınca Yusuf ve Seda olarak açıklandı. Yunan takımda ilkin Afroditi sonrasında Nikos elendi. Finale Dalaka ile Dimitra kaldı. Survivor Yunanistan şampiyonu Katerina Dalaka oldu.

Survivor Büyük Ödülü Ne Kadar?

Survivor 2019 finalinin arkasından şampiyon yarışmacılar belli oldu. Survivor 2019 Yunanistan şampiyonu Katerina Dalaka oldu ve 100 bin Euro büyük ödülü kazanmıştır. Survivor 2019 Türkiye şampiyonu ise Yusuf Karakaya oldu ve her yıl verilen 500 bin TL büyük ödülü almaya hak kazanmıştır.

Survivor 2018 Şampiyonu Kim Olmuştu?

Survivor 2018’de şampiyon olabilme ümidiyle yarışmaya katılan yarışmacılardan son 4’e kalan adlar Adem, Anıl, Hilmi Cem ve Nagihan olmuştu. Hilmi Cem ilk SMS oylamasında elenirken, ikinci SMS oylamasında ise Anıl elenmişti. Son 2’li finale Adem ve Nagihan kalmış, büyük finalde son SMS oylamasından Adem Kılıçcı çıkmıştı. Survivor 2018 şampiyonu Adem Kılıçcı olmuştu.

Survivor Final Gecesinde Konuşulanlar

Seda: Oldukca heyecanlıyım. Ben bugüne dek yaşam sıramı kendi isteğime bakılırsa değiştirdim. Yaptığım hiçbir şeyden pişman olmadım. Bigün babama ben aşık oldum dedim ve ulusal üniformamı, yeni başladığım üniversitemi bıraktım. 17 ve 19 yaşımda anne oldum. Ve üniversitemi daha sonradan bitirdim. Çocuklarıma örnek olmak istedim. Ben yarışmak için doğdum. Kuvvetli bir karı olduğum için şampiyon olmak isterim. Buradan çıkan şampiyonları benim benzer biçimde anneler yetiştirdi. Ümit ederim başarabilirim. Kazandığım paranın bir kısmını şehit ailelerine armağan edeceğim.

Acun: Kazanılan para üstünden bir vaatte bulunamazsınız. Kalbinin temiz bulunduğunu biliyorum sadece bu kurallar gereği bu şekilde.

Yusuf: Heyecanlanmamak mümkün değil. Yanlış bir şey söylersem affola. Köyde doğdum. 14 yaşıma kadar okul hayatım oldu sonrasında aileme yardım ettim. Bigün spor salonuna gittim ve bir hayal kurdum. Dövüşçü olmak istedim. Önüme oldukça zorluklar çıktı fakat pes etmedim. Sporda kazandıklarımla sevdiklerimi gururlandım. Oldukca büyük emekler verdim. Bunu başarmak için Türk halkına ihtiyacım var. Hayallerinizin peşinden daima koşun. Ne olmak istiyorsanız olun. Engelleri bir halde aşacaksınız. İnsanlardan hep başaramazsın yapamazsın sesleri duyacaksınız. Yeterince savaşım ederseniz başarabilirsiniz.

Acun: İkisi de oldukça kıymetli yarışmacılar. Oldukca şey yaşadılar. Seda ya da Yusuf şampiyon olacak.

Canlı gösterim esnasında Acun, yarışmacıların aileleriyle konuştu. Yusuf’un anası Ziynet Hanım canlı yayında konuşurken fenalaştı. Yayına ara verildi.

Acun Ilıcalı “Zinnet Hanım’ın tansiyonu düştü. Doktorlarımızın kontrolü altında.” dedi. Yusuf ise canlı yayında gözyaşlarına engel olamadı.

Yarışmacılar Son Kez Konuştu

Yusuf: Hayatım süresince büyük rekabetlerin içinde bulundum. Bence en büyük rekabet yeri burası. Elimden geldiğince bu şansı elde ettim. Türk halkının desteğiyle şampiyon olup kupayı anneme vermek isterim. Daha önceki kupaları anneme yolluyorum. Evde vitrinde hep daha önceki kupalarım. Hakkımızda hayırlısı olsun.

Seda: Benim için Survivor oldukça güzel geçti. Yarışmak en güzeliydi. Elimden geleni yaptım. Bedenim yetmediğinde yüreğimi ortaya koydum. Bir halde buradayım. Bu saatten sonrasında yapabileceğimiz hiçbir şey yok. Inanırım hak eden şampiyon olur. Eğer bir terazi var ise ve ben hak etmiyorsam istemem aslına bakarsanız.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

sixteen − one =