Şehir Hastaneleri İçin 40 Bin Yatak Kapasitesi Hedefleniyor!

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Isparta’da şehir hastanelerini konu alan bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay konularından biri de sağlık alanında yapılan değişimler oldu.

0
62

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü tarafından Isparta’da şehir hastanelerini konu alan bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay konularından biri de sağlık alanında yapılan değişimler oldu.

Kamu Hastaneleri Genel Müdürlüğü Isparta Şehir Hastanesi’nde, Türkiye’deki şehir hastanelerini konu alan bir çalıştay gerçekleştirdi. Hastanenin konferans salonunda gerçekleştirilen bu çalıştaya, Kamu Hastaneleri Genel Müdürü Prof. Dr. Murat Alper, Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener, Sağlık Bakanlığı Daire Başkanları, Isparta, Afyonkarahisar ve Antalya gibi şehirlerin İl Sağlık Müdürleri ve şehir hastanelerinin yönetimleri iştirak etti.

Şehir Hastanelerinde Hedef 40 Bin Yatak!

Kamu Hastaneleri Genel Müdür Prof. Dr. Murat Alper, gerçekleştirilen bu çalıştayda bir takım açıklamalarda bulundu. Söz konusu açıklamalarında Türkiye genelindeki şehir hastanesi adedinin her gün biraz daha artış gösterdiğini ifade eden Alper, bu sayede ülke genelinde toplamda 40 bin yatak kapasitesine ulaşmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Sağlık Alanında Büyük Değişimler Yaşandı

Öte yandan çalıştayda açıklama yapan bir diğer isim ise Kamu Hastaneleri Genel Müdür Yardımcısı Selim Bener oldu. Bener program esnasında yapmış olduğu bu açıklamalarında, sağlık sektöründe büyük ölçüde değişiklikler yaşandığına dikkat çekerek, hükümetin en büyük politikasının söz konusu sektörde değişim yapmak olduğunu, Suriyelilerin de dahil edildiğinde, Türkiye’nin yüzde 99’una tekabül eden vatandaşlara ücretsiz sağlık hizmetleri sunulduğunu anlattı. Ayrıca an itibari ile yurt dışındaki her türlü teçhizatın artık Türkiye’deki şehir hastanelerinde de olduğunu, dolayısıyla hasta sevkiyatlarının minimuma indirgendiğini ve sağlık alanın çeşitli değişimler yaşandığını da açıklamalarına ekledi. Böylelikle çalıştay pek çok konuya sahip oturumlar ile devam etti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

twenty − seven =