Selçuk Şahin’den Yıllar Sonra Gelen İtiraf!

0
37
Selçuk Şahin'den Yıllar Sonra Gelen İtiraf!

Fenerbahçeli eski futbolcu Selçuk Şahin, Emre Belözoğlu’nun transferiyle ilgili konuşurken ”Emre 5 yıl ilkin bizimle birlikteyken yaşlandı diye gönderildi, 5 yıl sonrasında geri geliyor.” dedi.

Gençlerbirliği ile yolları ayrılan Fenerbahçe’nin eski futbolcusu Selçuk Şahin’den mühim açıklamalar geldi. Şahin, sarı lacivertli ekip hakkında konuşurken Medipol Başakşehir’den Fenerbahçe’ye geri dönen Emre Belözoğlu’nu değerlendirdi. İşte 12 yıl Fenerbahçe formasını terleten Selçuk Şahin’in açıklamalarından satır başları şu şekilde:

BeIN Sports’a konuşan tecrübeli futbolcu, ”Sürem başı Ali Koç vardığında oldukca güzel bir ortam, sinerji oluşmuştu, iyi bir sürem geçirileceği düşünülüyordu fakat o şekilde olmadı. Kimsenin kabul edemeyeceği bir sürem oldu. Ikimiz de dışarıdan izlerken oldukca şaşırdık. Yandaş stada geliyordu, hep destek oldular, bir ihtimal sayın Ali Koç’un oranı oldukca yüksekti. Sonuçlar bir türlü gelmedi, sonunda hoca değişikliği. Başarı mı, bana bakılırsa değil fakat oldukca fena giden sezonun sonunda altıncılığı yakalamak önemliydi. Bu yıl geçen sezonun hataları görülecektir. Ben 12 yıl oynadım, biz ya 1, ya 2 bitirdik, bu şekilde bir dönem yaşamadık. Ümit ederim bu son olur. Alınan oyuncuların yanlışlığı vardı, o şekilde gözüküyordu. Ersun hocanın grubuyla devam edilirse, ümit ederim şampiyonluğu zorlayan bir ekip olur.” dedi.

”Bizim Dönemde Beraber Hareket Ediyorduk”

Son olarak Gençlerbirliği’nde oynayan ve şu anda bonservisi elinde bulunan tecrübeli futbolcu, ”Bizim dönemde beraber hareket ediyorduk, beraber süre geçiriyorduk. Ekip hüviyetinde bir grubumuz vardı. Ne kadar iyi oyuncuyu toplarsanız toplayın, iyi kaynaştıramazsanız, başarı gelmiyor. Bizim iyi bir grubumuz vardı, dışarıda da görüşüyorduk. Bir ihtimal bu yıl aktarma yapılırken, beceri mühim fakat karakter anlamında doğru oyuncuları yakalarlarsa, daha başarıya ulaşmış olabilir Fenerbahçe.” sözlerini kullandı.

”Yaşlandı Diye Gönderildi, 5 yıl Sonrasında Geri Geliyor”

Emre Belözoğlu’nun 39 yaşlarında Fenerbahçe’ye dönmesi hakkında da konuşan Selçuk, ”Emre 5 yıl ilkin bizimle birlikteyken yaşlandı diye gönderildi, 5 yıl sonrasında geri geliyor. Başakşehir’de verdiği şey ortada, ulusal takıma gitti, kaptanlık yapıyor. Hala kendine iyi bakan bir oyuncu, kulübün değerlerini biliyor. Saha içinde ve haricinde katkısı olacaktır. Emre’nin kriz anlarında devreye girmek benzer biçimde bir huyu var. İşler fena giderken Emre soyunma odasında birazcık sıkıntılıdır, her insana gerekeni, gerektiğinden fazla söyler. Dönem arasına girdiğinizde, hoca 5-6 dakika geç gelir, o uyarıyı yapmıştır. Emre’nin agresif bir yönü var. Saha haricinde pırlanta, saha içinde agresiftir birazcık. Kazanma alışkanlığı, yenilmeyi kabul etmemesi o agresifliği getiriyor. O anlamda katkı sağlar.” diyerek sözlerini sonlandırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

20 − 6 =