Siyah altın ile ilgili flaş iddia! El koyuldu!

0
14

ABD’de 2.5 milyar dolarlık pazara sahip olan ve kadınların rağbet gösterdiği “Siyah Altın olarak adlandırılan perukların, Çinin Sincan bölgesindeki toplama kamplarında yaşayan Müslüman Uygur Türklerine ait olduğu iddia edildi. ABDnin Çinden gelen perukları incelemek üzere el koyduğu belirtildi.

ABD ile Çin arasında artan teknoloji gerilimine, bu kez de peruk eklendi. ​ABD’de 2.5 milyar dolarlık pazara sahip olan ve Çin’den ithal ettiği “Siyah Altın” olarak adlandırılan perukların Çin’in Sincan bölgesindeki toplama kamplarında yaşayan Müslüman Uygur Türklerine ait olduğu iddia edildi.PERUKLAR UYGURLU KADINLARA AİTABD Ticaret Bakanlığı’nın son dönemlerde Çin’den tedarik edilen peruk benzeri ürünlerin, 2 milyon Uygur ve diğer etnik azınlıkların toplama kamplarında gözaltına alındığı sırada gösterdiği artışa dikkat çekti. ABD Ticaret Bakanlığı, ABD’deki saç ürünü satan bir çok işletmedeki peruklarına , Çin’in Sincan bölgesindeki toplama kamplarında yaşayan Müslüman Uygur Türklerine ait olduğunu tespit ettiklerini ifade etti.Ticaret Bakanlığı’nın Çin’in ürettikleri ürünleri inceleme altına aldığı ve Çin’e konuyla ilgili uyarıda bulunduklarını belirtti. ABD Gümrük ve Sınır Koruması, geçen aylarda Çin’de üretilen 800 bin dolar değerinde 13 ton saça el konulduğunu ifade etti.        DHA-Dış Haberler – ABD –

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/siyah-altin-ile-ilgili-flas-iddia-el-koyuldu-6326728 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

17 − twelve =