Snapchat artık yediklerinizi değerlendirecek

0
10
Snapchat artık yediklerinizi değerlendirecek

Sosyal medya uygulaması Snapchat artık yiyecek ve şarap değerlendirmesi yapabilecek. Kullanıcılar, yiyeceklerinin etiketlerini telefonlarının kamerasına göstererek ürünün içeriğini, üretim tarihini ve ne kadar sağlıklı olduğunu öğrenecek. Aynı işlemi şaraplara uyguladıklarında ise ürünün fiyatını ve puanını öğrenecek.

Snapchat, bu hizmeti için yaklaşık bir milyon yiyeceğin ve 12 milyon tipte şarabın bilgilerinin yer aldığı Yuka ve Vivino servislerinin veri tabanını kullanacak.Snapchat artık yalnızca fotoğraflara filtre uygulayan bir program değil. Daha önce de programın mesajlaşma hizmetine kullanıcıların ek bir program yüklemelerine gerek kalmadan kullanabilecekleri üçüncü parti uygulamalar gelmişti. Firma, kullanıcılarının programdan çıkmadan çoğu ihtiyaçlarını giderebilmelerini hedefliyor. Bu hizmetlerin arasında bitki türlerini ve köpek cinslerini tanımak, matematik denklemlerini çözmek ve o sırada çalan şarkının adını bulmak da var.Snapchat bu yıl ABD seçimleri için 1 milyondan fazla seçmenin uygulamanın içinden kayıt yaptırmasını da sağladı. Böylece ABD’deki kullanıcılarının %56’sının kayıt işlemini programın içinden yaptırmasını sağlamış oldu.Snapchat, bu yıl bitmeden uygulamanın içinden ders programı yapma, sinema bileti alma canlı konser yayını yapmak gibi hizmetler verebilmeyi de amaçlıyor.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/snapchat-artik-yediklerinizi-degerlendirecek-6340190 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine + 19 =