Snapchatten Trumpın hesabını kapatma kararı

0
5
Snapchat'ten Trump'ın hesabını kapatma kararı

ABD Başkanı Trumpın hesabını bir süreliğine askıya alan Snapchat, hesabı kapatacağını duyurdu. 6 Ocaktaki Kongre baskınının ardından olayların sorumlusu olarak görülen Trumpa sosyal medya şirketlerinin engellemesi devam ediyor.

Sosyal medya platformu Snapchat, Trump’ın geçen hafta askıya alınan hesabı ile ilgili son kararı verdi. Snapchat yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Kamu güvenliği adına ve yanlış bilgilerin, nefret söyleminin, şiddete teşvikin yayılmasını önlemek için Trump’ın hesabını kalıcı olarak kapatmaya karar verdik” denildi.ABD’de geçen hafta Trump yanlılarının Kongreyi basmasının ardından Facebook ve Instagram başta olmak üzere birçok sosyal medya platformu, Trump’ın hesaplarına erişimi kısıtlarken, Twitter başkanın hesabını süresiz olarak askıya almıştı. (TRT Haber)

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/teknoloji/snapchatten-trumpin-hesabini-kapatma-karari-6405769 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

one + 10 =