Son dakika! Aliyevden net mesaj: Türkiye dünya çapında büyük bir güç

0
11
Son dakika... Aliyev'den net mesaj: Türkiye dünya çapında büyük bir güç

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistanın saldırılarına ilişkin son dakika açıklamalarda bulundu. Türkiyenin dünya çapında bir güç olduğunu belirten Aliyev, Türkiye ile iş birliğimiz artacak dedi.

NTV’de konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev şu açıklamaları yaptı;Ermenistan ateşkese uymuyor. Paşinyan yalancı biridir. Biz ilerliyoruz, topraklarımızı geri alıyoruz. Ermeni halkı bilmelidir, en doğru haberi biz veriyoruz! Ermeni halkı gerçeği öğrenmek istiyorsa bize kulak versin.Ermenistan Karabağ’ı talan etti, göçmenlerimiz dönecek. Türkiye dünya çapında büyük bir güç. Türkiye ile iş birliğimiz artacak.Toprak bütünlüğümüz sağlanmalı, Ermenistan ikna edilmeli. Anlaşma olmazsa Azerbaycan ordusunun zafer yürüyüşü devam edecek. İlgili Haber Fransız sunucunun ‘Kaç Türk İHA’nız var’ sorusuna Aliyev’in cevabı olay yarattı

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-aliyevden-net-mesaj-turkiye-dunya-capinda-buyuk-bir-guc-6330961 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

13 + four =