Son dakika! Beyaz Saray bombayı patlattı! 5 ülke sırada!

0
8
Son dakika... Beyaz Saray bombayı patlattı! 5 ülke sırada...

Gelen son dakika haberlerine göre; Beyaz Saray, üçü Orta Doğudan, ikisi ise bölge dışından olmak üzere beş ülkenin daha İsraille ilişkilerini normalleştirmeye çok yakın olduğunu açıkladı.

 ABD Başkanı Donald Trump’ın Özel Kalemi Mark Meadows, Trump’ın seçim kampanyası için gittiği Wisconsin eyaletinde basın mensuplarına gündemi değerlendirdi.Meadows, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasındaki normalleşme anlaşmalarının önemine değinerek, “5 ülke daha İsrail’le ilişkilerini normalleştirmeyi ciddi şekilde düşünüyor, bunların üçü bölgeden, ikisi ise bölge dışından.” değerlendirmesini yaptı.Meadows ülke ismi açıklamaktan kaçındı.TRUMP, BM KONUŞMASI İÇİN NEW YORK’A GİTMEYECEKÖte yandan Meadows, Trump’ın salı günü Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurul görüşmeleri kapsamındaki konuşmasını yapmak üzere New York’a gitmeyeceğini belirtti.Meadows, Trump’ın BM konuşmasını Washington’da kalıp Beyaz Saray’dan yapacağını dile getirdi.Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle bu yılki BM Genel Kurul toplantıları büyük oranda sanal gerçekleştirilecek.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-beyaz-saray-bombayi-patlatti-5-ulke-sirada-6309250 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

five × 2 =