Son dakika! Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Baküde!

0
6
Son dakika... Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Bakü'de!

Son dakika haberine göre Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycanın başkenti Baküye gitti. Çavuşoğlu, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüşüyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’ye gitti. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Azerbaycan’a geldi. Çavuşoğlu ziyaretine ilişkin açıklamasında “Can Azerbaycan’daki kardeşlerimize devletimizin ve milletimizin desteğini ve dayanışmasını göstermek için Bakü’deyiz” ifadelerini kullandı. Çavuşoğlu, Azerbaycan Dışişleri Bakan Yardımcısı Ramiz Hasanov ve Türkiye Bakü Büyükelçisi Erkan Ozoral tarafından Haydar Aliyev Uluslararası Havalimanı’nda karşılandı. Çavuşoğlu, burada Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile görüşme yapıyor.Dışişleri Bakanlığı, sabah saatlerinde Çavuşoğlu’nun ziyaretini duyurmuştu. Bakanlığın açıklamasında, “Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün Azerbaycan’a bir çalışma ziyareti gerçekleştirecek. Ziyaret sırasında Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından kabul edilmesi öngörülen Sayın Bakanımız, mevkidaşı Ceyhun Bayramovla, Yukarı Karabağdaki son durum ile güncel bölgesel ve uluslararası gelişmeler hakkında görüş alışverişinde bulunacak.” denilmişti. Azerbaycan Dışişleri Bakanı Ceyhun Bayramov: “Ermenistan devleti terörist düşünceye sahiptir. Maksatlarına kavuşmak için kırmızı çizgileri yoktur.”  

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-disisleri-bakani-cavusoglu-bakuye-gitti-6323028 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

seventeen + ten =