Son dakika! FETÖ sanığı Zaman Gazetesi çalışanına 7.5 yıl hapis!

0
5
Son dakika... FETÖ sanığı Zaman Gazetesi çalışanına 7.5 yıl hapis!

Gelen bir son dakika haberine göre, Kayseri’de, FETÖ/PDY soruşturması kapsamında kapatılan Zaman Gazetesinde çalışan Mehmet M., örgütün gizli haberleşme programı ByLocku kullandığı iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada, 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırıldı.

Kayseri 4’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada tutuklu sanık Mehmet M., hazır bulundu. Kapatılan Zaman Gazetesi’nde dağıtıcı olarak çalışan Mehmet M., örgütün gizli haberleşme programı ‘ByLock’u kullandığı ve bazı örgütsel protestoları düzenlediği iddialarını reddederek, “Gazete ile ilgili toplantılara gittiğimizde, gazetenin tirajları ile alakalı programlar yüklüyorlardı. ‘ByLock’ kullanmadım. Protestoları organize etmedim. Suçsuzum. Beraatımı istiyorum” dedi.Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Mehmet M.’yi, ‘silahlı terör örgütü üyesi olma’ suçundan 7 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırarak, tutukluluk halinin devamına karar verdi.

 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-feto-sanigi-zaman-gazetesi-calisanina-7-5-yil-hapis-6267538 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 4 =