Son dakika: Fransız sunucunun Kaç Türk İHAnız var sorusuna Aliyevin cevabı olay yarattı

0
7
Son dakika: Fransız sunucunun 'Kaç Türk İHA'nız var' sorusuna Aliyev'in cevabı olay yarattı

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Fransız kanalına verdiği röportajda Türk dronelarının Ermenistan kuvvetlerine karşı elde ettiği başarıyı vurguladı.İşgalci Ermenistan’a karşı yürüttüğü mücadelede, Ermeni kuvvetlerine karşı büyük zaferler elde etmeye devam eden Azerbaycan, Türkiyeden aldığı İHA ve SİHAlarla başarısına başarı katıyor.

Ermenistan’ın işgal hareketinin seyrini değiştiren bir başarı sergileyen Türk Bayraktar TB2 sayesinde sahada birçok zafer elde eden Azerbaycan, her fırsatta Türkiye’yle olan dayanışmasının da altını çiziyor.”YETERİNCE ÇOK DRONE’UMUZ VAR”France 24 kanalına konuşan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, verdiği röportajda Türk İHA’larının saha çatışmasında Ermeni kuvvetlerine büyük zarar verdiğini açıkladı.Fransız muhabirin “Kaç tane Türk drone’unuz var?” sorusuna gülerek “Yeterince var” yanıtını veren Aliyev, sayı vermenin güvenlik açısından doğru olmadığını vurguladı.”TÜRK DRONE’LARI ERMENİSTAN’A 1 MİLYAR DOLARA MAL OLDU”Türk İHA’ları sayesinde 1 milyar dolardan fazla Ermeni mühimmatının yok edildiğini söyleyen Aliyev, işgalci kuvvetlere karşı Azerbaycan ordusunun tüm silahlarını bir yana koyarak en büyük başarıyı İHA’lar sayesinde elde ettiğini söyledi. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/fransiz-sunucu-aliyeve-kac-turk-ihaniz-var-diye-sordu-cevabi-olay-yaratti-6330721 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + 8 =