Son dakika! Gümüşhane’de bir mahalle karantinaya alındı!

0
7
Son dakika... Gümüşhane’de bir mahalle karantinaya alındı!

Gümüşhane’nin Kürtün ilçesine bağlı Özkürtün Beldesi KaraçukurCamiyanı mahallesinde yeni tip koronavirüs hastalığı (Covid19) testi pozitif çıkan vatandaşlar ve temaslıları belirlenince mahalle karantinaya alındı.

Kaymakam Mustafa Ayvat başkanlığında toplanan İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu virüsün yayılmasının önlenmesi ve kamu sağlığının korunması amacıyla söz konusu mahallede bugün saat 18.00’den itibaren karantina tedbiri uygulanması kararı aldı.Konuyla ilgili karar Kaymakamlığın sosyal medya hesaplarından paylaşılarak, “İlimiz Kürtün İlçesi, Özkürtün Beldesi, Karaçukur-Camiyanı Mahallesinde koronavirüs (covid 19) testi pozitif çıkan vatandaşlarımız tespit edilmiş olup, filyasyon çalışmaları neticesinde; temaslı sayısının yoğun olması üzerine kamu sağlığının korunması ve virüsün yayılmasının önlenmesi amacıyla söz konusu mahallede bugün saat 18.00’den itibaren karantina tedbiri uygulanacaktır” denildi.Mahalle giriş ve çıkışa kapatılırken karantina tedbirlerinin en az 14 gün süreceği öğrenildi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-gumushanede-bir-mahalle-karantinaya-alindi-6290014 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 − 10 =