Son dakika haberi: Bitliste şiddetli deprem! Büyüklüğü!

0
7
Son dakika haberi: Bitlis'te şiddetli deprem! Büyüklüğü...

Son dakika haberine göre Bitliste 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Son günlerde birçok deprem haberinin geldiği bölgedeki son deprem çevre illerden de hissedildi. 4 dakika sonra ise 3.6 büyüklüğünde bir deprem daha oldu. Bakan Soylu depremle ilgili yaptığı açıklamada, Hasara yönelik ihbar yok dedi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 22.20’de Bitlis’in Hizan ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem kaydedildi.Depremin 6,99 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.BİR DEPREM DAHAÖte yandan dört dakika sonra Bitlis’in Hizan ilçesinde 3.6 büyüklüğünde artçı sarsıntı meydana geldi. BAKAN SOYLU’DAN AÇIKLAMAİçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bitlis’te meydana gelen depremle ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu yaptığı açıklamada, “Bitlis’in Hizan ilçesinde 4,6 büyüklüğünde gerçekleşen depremde valiliğimizden aldığımız bilgiler çerçevesinde hasara yönelik ihbar yok. Taramalara AFAD ekipleri ve Jandarmamız tarafından devam ediliyor.” ifadelerini kullandı.VAN’DA DA HİSSEDİLDİBitlis’in Hizan ilçesinde 4.6 büyüklüğünde deprem Van’ın Bahçesaray ilçesinde de hissedildi.Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 22.20’de merkez üssü Hizan’da 4.6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen deprem Van’ın Bahçesaray ilçesinde de hissedildi. Vatandaşlar kendini sokağa attı.VALİ ÇAĞATAY’DAN AÇIKLAMABitlis Valisi Oktay Çağatay, Hizan’da meydana gelen depremle ilgili valiliğe hasara yönelik ihbar gelmediğini bildirdi.Hizan ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki depreme ilişkin Twitter’dan açıklama yapan Çağatay, “Hizan ilçemizde meydana gelen 4,6 şiddetindeki depremde ilk belirlemelere göre, ilimiz genelinde herhangi bir olumsuzluk yaşanmamıştır. AFAD ve jandarma ekiplerimizle tespit çalışmalarına devam edilmektedir.” ifadelerini kullandı.Van Valisi Mehmet Emin Bilmez de depreme ilişkin Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Saat 22.20’de meydana gelen ve merkez üssü Bitlis’in Hizan ilçesi olan deprem, ilimizde de hissedildi. İlk belirlemelere göre, Van’da herhangi bir can ve mal kaybı meydana gelmemiştir. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.” ifadelerine yer verdi. 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-haberi-bitliste-4-7-siddetinde-depremle-sarsildi-6277313 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

four × 2 =