Son dakika haberi: Trumpla ilgili bomba iddia! Tüm askerleri çekecek

0
6
Son dakika haberi: Trump'la ilgili bomba iddia! Tüm askerleri çekecek

Gelen son dakika haberlerine göre; ABD Başkanı Donald Trumpın, kasımda yapılacak başkanlık seçimlerine kadar Afganistandaki tüm ABD askerlerini çekmeyi planladığı ve Savunma Bakanlığının (Pentagon) bu konuda planlama yaptığı iddia edildi.

 New York Times gazetesinin ABD’li yetkililere dayandırdığı haberinde, askeri yetkililerin gelecek günlerde Trump’a çekilme konusunda brifing vereceği ileri sürüldü.
Haberde, Trump’ın kasımdan önce çekilmenin tamamlanmasını istediği ancak Pentagon’un ise Trump’a daha yavaş ve planlı şekilde çekilmenin faydalı olacağını önereceği kaydedildi.
Hoffman, detay vermedi
Konuyla ilgili sorulara yanıt veren Pentagon Sözcüsü Jonathan Hoffman, ABD’nin Taliban’la yaptığı anlaşmaya göre temmuza kadar Afganistan’daki asker sayısının 8 bin 600’e çekilmesi planının devam ettiğini vurguladı.

Hoffman, yeni bir planlama olup olmadığı konusunda veya Pentagon’un Trump’a vereceği brifingde nasıl bir öneride bulanacağına dair herhangi bir detay vermeyeceğini ifade etti.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/dunya/son-dakika-haberi-trumpla-ilgili-bomba-iddia-tum-askerleri-cekecek-6220347 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

16 − 6 =