Son dakika! İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan darbeci pilota müebbet hapis

0
9
Son dakika! İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan darbeci pilota müebbet hapis

Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) 15 Temmuz 2016daki darbe girişiminde Balıkesir 9uncu Ana Jet Üs Komutanlığından havalanan F16 ile İstanbul üzerinde alçak uçuş yapan eski pilot üsteğmen Aykut Yüceye, müebbet hapis cezası verildi.

Balıkesir 2. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Yüce, yakınları ve avukatları katıldı.İddia makamı esas hakkındaki mütalaasında, sanığın FETÖ’nün darbeye teşebbüs eylemine iştirak etme kastını ortaya koyduğunu belirterek cezalandırılmasını istedi.Sanık Yüce ise savunmasında, kendisine verilen emri yerine getirdiğini ve darbe girişiminin olacağından bilgisinin bulunmadığını iddia ederek beraatini talep etti.Mahkeme heyeti, sanığın “Cebir ve şiddet kullanarak Türkiye Cumhuriyeti anayasasının öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya, bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye veya bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye teşebbüs” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapisle cezalandırılmasına karar verdi. Ceza, “sanığın geleceği üzerindeki olası etki” lehe indirim nedeni kabul edilerek müebbet hapse çevrildi.

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-istanbul-uzerinde-alcak-ucus-yapan-darbeci-pilota-muebbet-hapis-6276382 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

14 + 1 =