Son dakika! Kütahya’da 2 ev karantinaya alındı!

0
6
Son dakika... Kütahya’da 2 ev karantinaya alındı!

Gelen bir son dakika haberine göre, Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Hüsüm köyünde 1 ev ile Kuşu beldesinde 1 evin coronavirüs (Covid19) vakası nedeniyle karantinaya alındığı bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim Başkanlığı’nda 20.07.2020 tarihinde toplanan İlçe Hıfzıssıhha Kurulu’nun kararında, ilçeye bağlı Kuşu Beldesinde 1 ev ile Hüsüm köyünde 1 evin Korona virüs vaka nedeniyle karantinaya alındığı, 3 Temmuz 2020 tarihinde Karacaören köyünde Korona virüs vakası nedeniyle başlatılan karantina uygulamasının da 20.07.2020 tarihi, saat 00.00 itibariyle sona erdiği Kaymakamlık Makamı duyurusu ile bildirildi.Ev karantinası kuralına ve diğer emirlere uymayanlar hakkında İl İdaresi Kanunu’nun 66’ıncı maddesi ve Kabahatler Kanunu’nun 32’inci maddesine göre idari para cezası ve diğer yaptırımların uygulanacağı belirtildi.

 

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-kutahyada-2-ev-karantinaya-alindi-6266482 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

5 + 7 =