Son dakika! Merkez Bankasından döviz ve altın açıklaması!

0
8

Gelen son dakika haberine göre; Merkez Bankası, piyasalarda oluşan fiyat gelişmelerinin yakından izlendiğini belirterek, Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır. açıklamasında bulundu.

Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada şöyle denildi: “Uygulamaya alınan mali ve parasal politikalar küresel salgın hastalığın Türkiye ekonomisi üzerindeki etkilerinin sınırlandırılmasında ve üretken kapasitenin korunmasında başarılı olmuştur. Son dönemde açıklanan veriler iktisadi toparlanmanın güç kazandığına işaret etmektedir. Bu bağlamda Ağustos başı itibariyle iktisadi faaliyetteki normalleşme süreciyle birlikte, hedefli ilave likidite imkânları kademeli olarak azaltılacaktır.
İlgili Haber
Son dakika… BDDK’dan flaş karar! Muaf tutulacak…

İlgili Haber
Borsa İstanbul’dan dolar vadeli işlem sözleşmelerine ilişkin düzenleme

Öte yandan, piyasalarda oluşan fiyat gelişmeleri yakından izlenmektedir. Merkez Bankası, fiyat istikrarı ve finansal istikrar temel amaçları çerçevesinde, elindeki bütün araçları piyasalardaki aşırı oynaklığın azaltılması doğrultusunda kullanacaktır.”

İlgili Haber
Altın alacaklar dikkat! Kâr ettim derken zarara uğramayın

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/son-dakika-merkez-bankasindan-doviz-ve-altin-aciklamasi-6276415 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

eight − 3 =