Son dakika! Mesut Yılmazın sağlık durumu ile ilgili yeni açıklama!

0
8

Gelen son dakika haberine göre, CNN Türk muhabiri Ceylan Sever, Mesut Yılmazın hastane odasında kendisine refaket eden eşi Berna Yılmaz ile telefon ile görüştü. Mesut Yılmaz öldü iddiaları üzerine eşi Berna Yılmaz ve aileye yakın isimler bu haberleri yalanladı. CNN Türk muhabiri Ceylan Sever de Mesut Yılmazın eşi Berna Yılmaz ile telefon görüşmesini canlı yayında anlattı. Galatasaray İkinci Başkanı ve Mesut Yılmazın aile dostu Abdurrahim Albayrak da Yılmazı hastanede ziyaret etti. Albayrak, ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yaptı.

Berna Yılmaz, Mesut Yılmaz’ın sağlık durumuna ilişkin son bilgileri CNN Türk’ten Ceylan Sever’e anlattı. Hastane odasında tedavasinin devam ettiğini ve yoğun bakımda olmadığını söyleyen Yılmaz, dün çıkan hayatını kaybettiğine dair iddiaların da gerçeği yansıtmadığını, özellikle sağlığıyla, tedavisiyle ilgili Mesut Yılmaz’ın yakından ilgilendiklerini belirtti. Öte yandan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın da Yılmaz Ailesi’ni arayarak sağlık durumu ile ilgili bilgi aldığı öğrenildi.BASIN AÇIKLAMASI YAPACAK MI?Koronavirüsle mücadele edildiğini belirterek özellikle izole olduğunu ve Mesut Yılmaz’a refakat ettiğini belirtti. Berna Yılmaz bu sebepten kimseyle temas kurmadığını, şuan için kameraların karşısına geçip her hangi bir açıklama yapmayacağı söyledi. Mesut Yılmaz’ın sağlık durumunun stabil olduğunu da aktaran Berna Yılmaz, eğer herhangi herhangi bir durum olursa hastane yönetiminden bir açıklama geleceğini belirtti.Galatasaray İkinci Başkanı ve Mesut Yılmaz’ın aile dostu Abdurrahim Albayrak da Yılmaz’ı hastanede ziyaret etti. Ziyaretin ardından gazetecilere açıklama yapan Albayrak, her şeyden önce çok üzgün olduğunu belirterek, şunları söyledi: ‘DUA ETMELERİNİ İSTİYORUZ'”Dün akşam, hiç Allah korkusu olmayan bazı insanlar, Yılmaz’ın hayatını kaybettiğine yönelik haberler yaptı. Sosyal medyada böyle bir haber yaptılar. Bu ülkede milyonlarca insanın sevgisini kazanmış, gönlünde taht kurmuş eski Başbakanımız Mesut Yılmaz’la ilgili binlerce insan akşam yollara döküldü. Rize’den otobüsler tutuldu, İstanbul’a hareket etmeye kalktılar. Yazıktır, günahtır. Bunlar hoş şeyler değil, herkesin ailesi var. Ben yukarıda Berna (Yılmaz) ablayla, Hasan’la beraber… Dün de ben tüm gün buradaydım. Beyefendi yoğun bakımda değil odasındadır. İnsanların duasını bekliyoruz. Dua etmelerini istiyoruz. Kolay değil zor günler geçiriyoruz. Beyefendiye herkes dua etsin, yüce Allah’tan ümit kesilmez.”Bir gazetecinin “Sağlık durumuyla ilgili bir bilgi verildi mi size?” sorusu üzerine Albayrak, “Doktor tarafından açıklanması daha uygun olur. Kendisi odasındadır, iyidir. Dün akşam da sosyal medya hesabımdan açıklama yaptım, yalanladım. İnsanlar, sosyal medyadan da bir şey yazdıkları zaman dikkat etmeleri lazım. Herkesin çoluk çocuğu var. Biz bu gece hiç uyumadan sabah ettik, günahtır. Aileyi, sevenlerini düşünmek lazım. Her şeyden önce insanlık adına hastalara ve ailelere saygı duymak lazımdır.” açıklamasını yaptı. İlgili Haber Son dakika… Mesut Yılmaz’ın sağlık durumu ile ilgili açıklama geldi

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-mesut-yilmazin-saglik-durumu-ile-ilgili-yeni-aciklama-6310762 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

12 − twelve =