Son dakika! Meteorolojiden bazı bölgeler için sağanak uyarısı

0
5
Son dakika! Meteoroloji'den bazı bölgeler için sağanak uyarısı

Yurdun kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Doğu Anadolunun kuzeydoğusu ile Samsunun doğusu, Ordu ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın Marmaranın güneybatısı ve Kıyı Egede kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (4060 km/sa) olarak esmesi bekleniyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı mevsim normalleri civarında seyredecek. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, yarın zamanla Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara’nın güneybatısı ile Kıyı Ege’de yer yer kuvvetli (40-60 km /sa) olarak esecek.Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Az bulutlu ve açık 31İstanbul: Az bulutlu ve açık 31İzmir: Az bulutlu ve açık 39Adana: Az bulutlu ve açık 37Antalya: Az bulutlu ve açık 38Samsun: Parçalı ve çok bulutlu, doğu kesimleri yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 28Erzurum: Parçalı bulutlu, yerel olmak üzere aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı 29

Bu yazı ilk olarak https://www.milliyet.com.tr/gundem/son-dakika-meteorolojiden-bazi-bolgeler-icin-saganak-uyarisi-6266218 adresinde yayınlanmıştır. Bilgilendirme amacıyla HabeRota.com’a yayınlanmıştır. Yayınlama hakları kaynak siteye aittir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

10 − seven =